Zábal na vlasy: Najlepšie účinky a recept na doma

Sú vaše vlasy suché, krehké a bez života? V tom prípade sa oplatí zamyslieť sa nad tým, či za to nemôže nedostatočná vonkajšia hydratácia a zle nastavená starostlivosť o kučery. Jedným z možných liekov je pravidelné používanie vlasového zábalu. Ako sa zábal na vlasy vykonáva? A aké ingrediencie naň môžete použiť?

Aby boli vlasy stále krásne a upravené, nezaobídu sa bez dobre nastavenej vnútornej výživy a vonkajšej starostlivosti, ktorá má na ne okamžitý účinok. Z tohto dôvodu je dôležité používať správny šampón a kondicionér, umývať vlasy osvedčeným spôsobom, ktorý ich čistí, ale neprispieva k ich väčšiemu poškodeniu, a tak ďalej.

To však nie je všetko, čo môžete v kúpeľni urobiť pre seba a svoju krásu. Napríklad zábaly na vlasy sú veľmi obľúbené a veľké množstvo žien si ich dopraje aspoň raz týždenne.

Ak ste ešte nič podobné nevyskúšali, nižšie sa pozrieme na to, prečo by ste to mali skúsiť a ako zvýšiť svoje šance na úspech.

čo je to zábal na vlasy

Čo je to zábal na vlasy?

Zábal na vlasy je v podstate rozšírením starostlivosti o vlasy, ktorá zvyčajne zahŕňa jemný šampón, kondicionér a masku. Hoci sú obľúbené rôzne zložky vrátane majonézy, avokáda a banánu, mnohé ženy, ktoré majú suché a poškodené vlasy, siahajú predovšetkým po octe a ošetrujúcich olejoch, ktoré dokážu vlasy vyhladiť a pomôcť im dodať lesk a hydratáciu.

Zábal na vlasy nemusíte používať každý deň, oveľa rozumnejšie je aplikovať ho približne raz alebo maximálne dvakrát týždenne.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Najlepšie účinky vlasových zábalov

Najväčšou výhodou vlasových zábalov je, že vlasom poskytujú ďalšie ošetrujúce látky, ktoré na ne môžu pôsobiť po určitú dobu. Je to žiaduce, pretože mnohé látky sa musia dostať do hlbších vrstiev, čo môže trvať aspoň niekoľko minút. (Z tohto dôvodu sa tiež odporúča ponechať kondicionér vo vlasoch niekoľko minút počas umývania).

V závislosti od použitej látky vám zábal môže ďalej ponúknuť:

zábaly na vlasy účinky

V skutočnosti však veľmi záleží na tom, ktorú ošetrujúcu látku sa rozhodnete uprednostniť. Zatiaľ čo niektoré sú vysoko vyživujúce a chránia vlasy pred vysúšaním a lámaním, iné podporujú zdravý lesk.

Recepty na domáce zábaly na vlasy

ocot zábal na vlasy recept

Octový zábal

Hoci niektoré ženy siahajú predovšetkým po jablčnom octe, určite neurobíte chybu, ak sa rozhodnete vyskúšať malinový ocot. Tento ocot sa spája s podporou rastu vlasov a výživou poškodených a suchých vlasov.

Na druhej strane jablčný ocot obsahuje veľké množstvo živín (vitamín C, vitamín B…) a jeho pravidelná aplikácia na vlasy a pokožku hlavy môže pomôcť odstrániť problémy s lupinami a prípadné zápaly, ktoré môžu vzniknúť po akné vo vlasoch.

Keďže sa ocot považuje za trochu agresívny, nemal by byť na vlasoch dlhšie ako 10 minút. Okrem toho, ak nemáte špecifickú kozmetickú úpravu, odporúča sa zmiešať ocot s vodou, aby bol menej agresívny. Potom vlasy približne po 10 minútach opláchnite vodou.

Zábal z kokosového oleja

Kokosový olej je jednou z pomerne variabilných ingrediencií, preto nie je divu, že ho mnohí z nás majú doma. Okrem toho, že sa ľahko nanáša na pokožku, je ľahké z neho vyrobiť aj zábal na vlasy.

Nepotrebujete na to nič špeciálne, stačí naniesť zmäkčený alebo rozpustený olej na vlasy v deň, keď si ich umývate. Potom vlasy schovajte pod starší uterák a olej nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. (Je však možné aj dlhšie.) Po ľubovoľne dlhom čase olej dôkladne umyte šampónom a kondicionérom. Dávajte pozor, aby ste pri umývaní nevynechali žiadne miesta, inak budú vaše kadere po vysušení neznesiteľne mastné.

Tento typ zábalu je najvhodnejší pre suché, poškodené a lámavé vlasy. Niektoré ženy ho používajú aj na zjemnenie pokožky hlavy a podporu rastu vlasov.

recept na kokosový zábal na vlasy
najlepší zábal na vlasy

Čo ďalšie vám pomôže?

Ako sme už spomenuli v úvode, vaše vlasy potrebujú zdravý základ, preto je veľmi dôležité nezanedbávať kvalitnú vnútornú výživu. Aby vašim vlasom nič nechýbalo, skúste dlhodobo užívať prírodné doplnky na podporu rastu vlasov, ktoré obsahujú komplex viacerých látok.

Určite sa nepomýlite, ak nájdete v zložení:

A mnoho ďalších látok, ako napríklad zinok a vitamín C.

Keďže vlasy sú najviac náchylné na poškodenie pri umývaní, vyberte si kvalitný prírodný šampón a kondicionér bez sulfátov. Okrem kofeínu hľadajte v šampóne aloe vera, extrakt zo žihľavy, lopúcha, levandule a ďalšie. Kondicionér môže okrem kofeínu obsahovať aj panthenol a kurkumu.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes