Viete, ako často si umývať vlasy?

Aby boli naše vlasy stále krásne a zdravé, musíme si ich pravidelne umývať. Málokto z nás však vie, ako často by to malo byť a ako presne by sa to malo robiť. Aby sme si nenahromadili ďalšie hriechy, pozrime sa na to, ako by sa to malo robiť správne.

Keď si dlhší čas neumývame vlasy, je to na nich vidieť. Nielenže sa nám mastia pri pokožke hlavy, čo nevyzerá pekne, ale môžu byť aj krepaté a bez lesku. (Môže na nich priľnúť prach a iné nečistoty.) Nehovoriac o tom, že sa môžu začať krepovatieť alebo sa v nich môžu usídliť nezvaní návštevníci a rozšíriť sa do nášho okolia.

Aby ste tomu zabránili, umývajte si vlasy pravidelne. To sa však ľahko povie, ale často ťažšie urobí. Zlá technika, ale aj nevhodná frekvencia nám môžu viac uškodiť.

Viete, ako to robiť správne?

správné mytí vlasů

Ako často si umývať vlasy?

Vlasy by sme si mali umývať podľa aktuálnych potrieb. To však neznamená, že by to malo byť každý deň. Ako to správne pochopiť?

Jednoducho povedané. Väčšina z nás si umýva vlasy, keď je na nich jasne viditeľná mastnota. U niektorých to môže byť deň po umytí, u iných o tri alebo štyri dni neskôr. Všetko závisí od toho, ako rýchlo pracujú vaše mazové žľazy, a tiež od toho, aký typ vlasov máte (ak máte veľa mazu a zároveň máte jemné, rovné vlasy, postup do dĺžky bude viditeľnejší ako u niekoho, kto má vlnité vlasy a ktorého mazové žľazy pracujú o niečo pomalšie).

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Veľký vplyv na frekvenciu umývania vlasov má aj:
mytí vlasů bez šamponu

  • Potenie (v posilňovni, pod čiapkou, v lete…)
  • Používanie stylingových prípravkov
  • Priľnutie iných nečistôt (prach atď.)

Samozrejme, nemá zmysel odkladať umývanie vlasov, keď sa vrátite zo sťahovania, z plesu, počas ktorého ste použili lak na vlasy, gél a množstvo iných prípravkov na vlasy, alebo po pobyte v saune. Keď sa však nič také nedeje, je dobré trochu spomaliť. Aj keď si to pravdepodobne odmietate priznať, vaše vlasy sa môžu viac mastiť, pretože si ich príliš často umývate. (A vehementne sa tomu bránia.)

Z tohto dôvodu sa naučte umývať si vlasy približne za 2-4 dni. Uvidíte, že keď sa vám podarí tento interval predĺžiť, zostanú pekné oveľa dlhšie.

Správne umývanie vlasov

Umývanie vlasov je niečo podobné ako čistenie zubov. Hoci to robíme všetci, len málo ľudí pozná správnu techniku. V prvom rade je dôležité urobiť si prehľad svojich vlasových produktov. Všetky by mali pochádzať z rovnakého radu a mali by byť určené pre vhodný typ vlasov.

Pri samotnom umývaní je dôležitá čistá a nie príliš horúca voda. Množstvo šampónu by malo byť skôr menšie. Veľkú úlohu pri jeho rozmiešaní zohráva zmiešanie šampónu s vodou, pretože jeho dostatočné množstvo zabezpečí lepšiu penu. Mimoriadne dôležité je aj použitie kondicionéra a z času na čas aj masky. Dávajte si však naozaj pozor, aby ste zvyšky dokonale zmyli. Po jednom kole šampónovania si vlasy už neumývajte. V neposlednom rade nezabúdajte, že šampón by sa mal dostať len na pokožku hlavy. (Opláchnutím umyjete zvyšok vlasov.) Kondicionér, naopak, patrí len do dĺžok.

mytí vlasů

Príliš časté umývanie

Možno si myslíte, že príliš časté umývanie vlasov vám nemôže uškodiť. Pravda je však niekde inde. V extrémnych prípadoch môže šampón poškodiť štruktúru vášho vlasového vlákna. Dobre nerobia ani ľudia, ktorí si škrabú pokožku hlavy, aby z nej odstránili nečistoty. Veľkým strašiakom pre vás môžu byť aj lupiny.

Krásne vlasy aj bez šampónu

jak často mýt vlasy

Keďže sa okolo nás rozširuje diskusia o ekológii a životnom prostredí, mnohí z nás začínajú uvažovať o tom, ako si umyť vlasy bez šampónu. Je to vôbec možné? Áno, v niektorých prípadoch áno.

Niektoré ženy si skúšajú umývať vlasy obyčajnou vodou. To však nie vždy funguje. Najmä ak používate ťažké vlasové prípravky, ktoré je potrebné riadne odstrániť. V prípade zanedbateľného znečistenia to však môže pomôcť. Iné dámy si radšej umývajú vlasy jablčným octom, ktorý má údajne priaznivý vplyv na zdravie pokožky hlavy.

Opäť platí, že to nemusí byť vhodné pre všetky prípady a nemusí to byť ideálne riešenie pre každého, kto chce túto metódu vyskúšať. Z nášho pohľadu je určite vhodnejšie umývanie vlasov šampónom a následné oplachovanie jablčným octom. Okrem lepšieho vyčistenia budete mať prospech z jeho upokojujúcich účinkov.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes