Šampón na rast vlasov: Ako správne vybrať a kedy pomôže?

Prírodný šampón na vlasy má svoje miesto na poličkách v mnohých kúpeľniach. Niekedy však na šampón, ktorý by pomohol našim vlasom rásť rýchlejšie, narazíme až vtedy, keď ho potrebujeme. Hoci rast vlasov závisí najmä od kvality vnútornej výživy, niektoré zložky môžu stimulovať lepšie prekrvenie pokožky, a tým aj rast vlasov. Ktoré zložky poukazujú na najlepší šampón na rast vlasov? Práve na to sa zameriame nižšie.

Starostlivosť o vlasy nie je jednoduchá. Najmä ak ich trápi určitý problém. Môže to byť vypadávanie vlasov, suché vlasy alebo pomalý rast. Väčšina ľudí robí veľkú chybu, keď sa spolieha len na kozmetické výrobky. Kvalita našich vlasov závisí najmä od toho, čo si každý deň dávame na tanier.

Je však pravda, že prísun proteínov, vitamínov, minerálov a ďalších dôležitých látok možno vhodne doplniť špeciálnym šampónom na podporu rastu vlasov. Zvyčajne sa na etiketách takýchto šampónov objavuje kofeín, ale vlasom môže prospieť aj široká škála ďalších zložiek.

šampon pro růst vlasů

Kedy pomôže šampón na rast vlasov?

Každý človek má geneticky danú kvalitu a hustotu vlasov. Ak nemáte vo svojej DNA veľa hustých a objemných kučier, nemôžete očakávať, že takýto výsledok dosiahnete aj pri najlepšej starostlivosti. Na druhej strane však netreba hádzať povestný uterák do ringu. Ak postupujete správne, môžete dosiahnuť dobrý výsledok aj so slabými a rednúcimi vlasmi.

Pokiaľ ide o šampóny na rast vlasov, je vhodné ich používať, ak si všimnete nadmerné vypadávanie vlasov. (Pre predstavu, priemerný človek stratí 100 až 150 vlasov denne.) Aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku, odporúčame vám, aby ste sa objednali na hlavnú zdravotnú prehliadku u svojho ošetrujúceho lekára. Vlasy nadmerne nevypadávajú len v dôsledku nedostatočnej výživy a stresu, ale napríklad aj v dôsledku nezistených problémov so štítnou žľazou.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Ako si vybrať správny šampón?

Hoci kvalitný šampón nemusí byť drahý, je dôležité, aby spĺňal niekoľko kritérií, ktoré zabezpečia, že umývanie vlasov bude čo najšetrnejšie a najúčinnejšie. V prvom rade by dobrý šampón na podporu rastu vlasov nemal obsahovať sulfáty. Taktiež sa snažte vyhnúť silikónom a parabénom. Okrem toho, že tieto látky môžu dráždiť pokožku hlavy, môžu prispievať k lámavosti vlasov. Čo je oveľa dôležitejšie, ženy s jemnými vlasmi môžu pri používaní prírodných šampónov bez týchto látok zaznamenať aj zníženie mastnoty.

Ktoré látky v ňom nesmú chýbať?

Kofeín sme už spomenuli v jednom z predchádzajúcich odsekov. Pozitívny vplyv na podporu rastu vlasov však môžu mať aj mnohé ďalšie zložky prírodného pôvodu.

Na etikete sledujte tieto bylinné výťažky:
šampon na růst vlasů látky bylinky

 • Mäta
 • Chmeľ
 • Lipa
 • Lopúch
 • Žihľava
 • Konope
 • Pohánka
 • Levanduľa

Pomerne obľúbené sú aj bergamotový esenciálny olej a šťava z aloe vera.

Ak sa o produkty na rast vlasov nezaujímate prvýkrát, viete, že niektoré z uvedených zložiek sa používajú na výrobu špeciálnych vlasových vôd, ktoré sa používajú na suché aj mokré vlasy. Nemyslíte si však, že je lepšie vyskúšať silu viacerých bylín naraz?

šampon na rychlejší růst vlasů aloe vera

Ako používať šampón?

jak používat šampon

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, je určite dobré naučiť sa správne tipy na umývanie vlasov. Ak to nie je absolútne nevyhnutné, neumývajte si vlasy každý deň. (Naopak, čím menej si ich za týždeň umyjete, tým lepšie.) Šampón vždy nanášajte na pokožku hlavy. Ak nepoužívate stylingové prípravky, ktoré je potrebné dôkladne umyť, nechajte šampón pri oplachovaní stiecť po dĺžkach.

Dbajte tiež na správnu teplotu vody. Príliš horúca voda vlasom neprospieva. Aby boli vaše vlasy pripravené na ďalší styling a úpravu, ukončite umývanie prírodným kondicionérom, ktorý podporí hladké rozčesávanie, pevnosť a lesk. V zložení takéhoto výrobku hľadajte kofeín, kurkumu a panthenol.

Ďalšie tipy, ktoré môžete vyskúšať, zahŕňajú:

 • Používanie špeciálneho uteráka z mikrovlákna (vlasy by v ňom mali byť zabalené len 10 minút, nikdy vlasy uterákom netrite)
 • Sušenie vlasov na vzduchu (ak máte ekzém alebo iné kožné problémy, môžete si vyfénovať korienky vlasov a dĺžky nechať vyschnúť na vzduchu)
 • Veľmi šetrné česanie (nikdy nerozčesávajte vlasy, ak sú úplne mokré, mohlo by dôjsť k ich poškodeniu)

Ako teda začať? Aby vašim vlasom naozaj nič nechýbalo, nezameriavajte sa len na vonkajšiu starostlivosť, ale pracujte aj na kvalite vnútornej výživy, ktorá by mala zahŕňať dostatočné množstvo vitamínov (vitamíny skupiny B, vitamín D, vitamín E, vitamín A, vitamín C…), minerálov a ďalších živín (zinok, železo, MSM, kolagen, pivovarské kvasnice…) a byliniek (praslička roľná, žihľava…). Keď majú vlasy optimálny základ pre svoj rast a silu, o ktorý sa starajú kvalitné výživové doplnky, používanie prírodných šampónov a kondicionérov bude mať ešte lepšie výsledky.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes