5 tipov, ako zastaviť vypadávanie vlasov

Nadmerné vypadávanie vlasov môže mnohým z nás spôsobiť znepokojujúce vrásky na čele. Nielen preto, že to nie je estetické, ale aj preto, že to môže vyvolať pochybnosti o našom aktuálnom zdravotnom stave. Viete, čo sa s tým dá robiť?

Či už sa potýkate s vypadávaním vlasov u detí alebo u seba, pravdepodobne vás zaujíma, čo ho mohlo spôsobiť. Za najväčší nedostatok väčšinou považujeme náš životný štýl. Veľký vplyv však môže mať aj nesprávna starostlivosť alebo choroba.

Aby ste mali jasnejšiu predstavu o tom, čo všetko sa dá urobiť, radi by sme vám poskytli našu podrobnú príručku. A kto vie? Možno nájdete presne to, čo hľadáte!

příčiny padání vlasů

Príčiny padania vlasov

V ľudskom tele všetko súvisí so všetkým. Dokonca aj veci, ktoré spolu zdanlivo nesúvisia. Zistiť skutočnú príčinu vypadávania vlasov môže byť preto pre mnohých z nás trochu náročné. Ale možno si len musíte zaobstarať ten správny luskáčik na orechy.

Vypadávanie vlasov u žien

Ženy sú neustále vo vleku svojich hormónov. Ich meniaci sa pomer preto môže mať určitý vplyv na vypadávanie vlasov. Skvelým príkladom je tehotenstvo, počas ktorého im rastú krásne husté vlasy, ktoré krátko po pôrode (a teda po návrate k normálu) opäť vypadávajú. Ženy môžu počas menopauzy a po nej čeliť mnohým problémom. Ženy majú tiež častejšie ako muži problémy s normálnym fungovaním štítnej žľazy.

vypadávání vlasů u žen

Vypadávanie vlasov u mužov

Rovnako ako ženy, aj muži sú do veľkej miery ovplyvnení hormónmi. Sú tiež náchylnejšie na vznik kožných ochorení, ako je seboroická dermatitída. Nedá sa vylúčiť zlá funkcia štítnej žľazy, ako je to v prípade žien. Hoci sa to stáva skôr zriedkavo.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

5 tipov proti vypadávaniu vlasov

Šampón proti vypadávaniu vlasov
šampon proti vypadání vlasů

Prvou možnosťou, ktorá by vám mohla pomôcť, je použitie šampónu proti padaniu vlasov. Takéto šampóny sa dajú kúpiť v drogériách aj v lekárňach. Asi najznámejšie sú šampóny, ktoré obsahujú kofeín. Údajne prekrvuje pokožku hlavy, čím stimuluje rast nových vlasov.

Určite neuškodí vyskúšať produkty, ktoré sa zameriavajú na odstránenie problematickej pokožky hlavy. V závislosti od vášho problému vám môže vyhovovať šampón s obsahom síry, šampón s výťažkami z konope a klinčekov alebo šampón s obsahom ílu. Zdravá pokožka hlavy je pre vaše vlasy jednoznačne prospešná.

Zdravý životný štýl a spánok

zdravý životní styl a vlasyĎalším faktorom, ktorý môže ovplyvniť vzhľad vášho účesu, je už spomínaný životný štýl. To môže mať vplyv aj na celkové zdravie nášho tela.

Keďže opakovanie je matkou múdrosti, považujte ho za dôležité:

 • Udržujte si zdravú hmotnosť
 • Pravidelný pohyb
 • Chodenie k lekárovi na preventívne prehliadky
 • Dostatok spánku

Práve predposledný bod má skutočne veľkú váhu. Lekár môže posúdiť, či trpíte ochorením štítnej žľazy alebo iným ochorením, ktoré by bolo potrebné okamžite liečiť. (Ako napríklad. Za vypadávaním vlasov môže byť aj rakovina. A je dôležité odhaliť ho čo najskôr.)

vypadávání vlasů a stresZbavte sa stresu

Ďalšou vecou, ktorá má negatívny vplyv na našu vitalitu a zdravie, je stres, ktorému sme dnes všetci vystavení. Dôvody, prečo sa mu vyhýbať, sú nám všetkým dobre známe. Oxidačný stres poškodzuje bunky, ktoré sú náchylnejšie na patologické zmeny. Od toho je už len krôčik k vážnej chorobe (rakovina, infarkt, mŕtvica…).

Stres má negatívny vplyv aj na naše nervy a kvalitu našich vzťahov. V neposlednom rade bráni harmonickému fungovaniu organizmu. Ale dá sa tomu nejako vyhnúť?

Hoci sa stresu v našom živote nikdy definitívne nezbavíme, môžeme ho dostať pod kontrolu, ak:

 • Budete sa o seba lepšie starať
 • Naučíte sa relaxačné techniky
 • Naučíte sa hovoriť NIE (naozaj nemusíme robiť všetko alebo sa snažiť vyhovieť všetkým)

vitamíny na vlasyVitamíny a bylinky

Vypadávanie vlasov môže byť spojené aj s používaním vitamínov a bylín. Tie doplnia zásoby tela, ktoré v čase núdze nebude mať odkiaľ čerpať. Ak sa rozhodnete získavať vitamíny z prírodných zdrojov, nezabudnite, že musíte dávať dobrý pozor na to, ktoré vitamíny sú rozpustné vo vode a ktoré v tukoch.

A prečo to hovoríme? Predovšetkým preto, že prebytočné vitamíny, ktoré sú rozpustné vo vode, sa z tela vyplavujú močom. Vitamíny rozpustné v tukoch však zostávajú v tele dlhšie. Ak si s nimi zašpiníte ruky, môžete sa nimi v extrémnych prípadoch aj predávkovať.

Pokiaľ ide o konkrétne vitamíny, ktoré treba zvážiť, vyskúšajte:

 • Vitamín C
 • Vitamín A
 • Vitamín E
 • Vitamíny skupiny B (B5, B7 a B9)

Z byliniek zamerajte svoju pozornosť na prasličku, pivovarské kvasnice alebo žihľavu. Uvidíte, že budete pozitívne prekvapení.

Prípravky proti vypadávaniu vlasov
přípravky proti padání vlasů

Ak ste veľmi zaneprázdnení a nemáte čas stráviť niekoľko hodín nakupovaním ovocia, zeleniny, rýb a orechov, môžete začať tým, že si zaobstaráte kvalitné výživové doplnky pre vaše vlasy.

Ideálne sú tie, ktoré obsahujú všetky vitamíny a bylinky z vyššie uvedeného zoznamu a ktoré vám ponúkajú niečo navyše. Napríklad kolagén, ktorý dodáva tkanivám pružnosť, železo, zinok alebo meď. Vďaka premyslenému zloženiu nemusíte premýšľať o tom, čo by ste mali zjesť alebo koľko by ste mali prijať.

Čo teraz?

Ako to už býva, najlepším riešením vypadávania vlasov je prevencia. Jedným z prvých krokov je dlhodobé používanie kvalitných doplnkov na vlasy. Takto môžete vlasom dodať všetky potrebné živiny (vitamíny a bylinky), ktoré im môžu chýbať. Šampóny na rast vlasov sú tiež skvelé a sú dôležitou súčasťou vašej vonkajšej starostlivosti. Nezabudnite ani na zmeny životného štýlu, ktoré sme spomenuli v predchádzajúcich odsekoch tohto článku. Hoci to vyzerá zložito, verte, že vaše zvýšené úsilie sa čoskoro vráti vďaka týmto trom krokom.

Viete, ktorý výrobok na starostlivosť o vlasy sa oplatí vyskúšať? Doplnok stravy VLASIMO® obsahuje vitamíny, byliny a ďalšie prospešné látky, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes