Podpora rastu vlasov – 3 tipy, ako na to

Vlasy sú neoddeliteľnou súčasťou našej osobnosti. Preto ťažko znášame, keď nám začnú vypadávať alebo sú v takom zlom stave, že ich musíme dať ostrihať a čakať, kým dorastú. Zaujíma vás, ako na rýchly rast vlasov a ako sa o ne správne starať? Ak áno, v dnešnom článku sa dozviete viac.

Mnohí z nás snívajú o krásnych a zdravých vlasoch. Preto nás vždy ťaží, keď ich pravidelne nachádzame na svojom oblečení, na vankúši alebo v odtoku zo sprchy či vane. Pacienti, ktorí podstúpili chemoterapiu, to majú veľmi ťažké. Okrem bolesti a nevoľnosti musia znášať aj pohľad do zrkadla, ktorého odraz ukazuje všetky následky liečby.

Mnohí z nás si však nevedomky škodia. Napríklad nesprávnou starostlivosťou a zaťažovaním vlasov, ktoré sú na hranici životnosti. Ženy, ktoré podľahli neustálej tepelnej úprave, vytrhávaniu alebo chemickému zosvetľovaniu, to vedia.

Aby sme obnovili krásu a rast vašich vlasov, pozrieme sa na všetky faktory, ktoré ich ovplyvňujú.

príčiny pomalého rastu vlasov

Príčiny pomalého rastu vlasov

Rast vlasov je podmienený viacerými faktormi, ktoré máme, ale ani nemôžeme ovplyvniť. To je jeden z dôvodov, prečo je pre niektorých ľudí také ťažké dosiahnuť vysnívaný výsledok. Buď na to nejdú správnym spôsobom, alebo je to niečo, čo je podmienené geneticky a nedá sa s tým nič robiť.

To, aké máte vlasy, závisí od:

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

 • Veku (ženy po menopauze, ale aj starší ľudia majú redšie vlasy, ktoré im môžu vypadavať)
 • Genetiky (u mužov je väčšia pravdepodobnosť, že budú čeliť androgénnej alopécii)
 • Zdravie štítnej žľazy (ktoré sa dá riešiť, ale len ak sa zveríte do starostlivosti lekára)

Veľa však závisí od toho, ako sa počas roka staráte o svoje vlasy. Dobrým príkladom je zastrihávanie končekov. Keďže sa často lámu, vlasy vyzerajú kratšie. Preto je určite lepšie ich pravidelne zastrihávať, aby ste zabezpečili hladký a zdravý rast.

Vlasy môže tiež zaťažovať:

 • Farbenie
 • Nerovnomerný krvný obeh na hlave
 • Stres

Rast vlasov po chemoterapii

Rastom vlasov sa zaoberajú takmer všetci pacienti, ktorí podstúpili chemoterapiu. K strate vlastných mihalníc, vlasov a obočia dochádza v dôsledku zabíjania rakovinových aj zdravých buniek. Okrem toho, kvôli časovému odstupu medzi aplikáciou liečby a jej úplným odstránením z tela, vlasy nerastú späť okamžite po poslednej návšteve. Prvých odvážlivcov pravdepodobne neuvidíte niekoľko týždňov. (Ani to nie je podmienkou, pretože niektoré typy liekov spôsobujú trvalú stratu.)

Pokiaľ ide o podporu rastu počas tohto náročného obdobia, najviac vám pomôže rada, aby ste minimalizovali česanie a styling. Môžete tiež (po konzultácii s odborníkmi) užívať produkty na podporu rastu vlasov.

farbenie vlasov a pomalý rast

3 tipy, ako naštartovať rast vlasov

Ako sme spomenuli v úvode, v tomto článku vám povieme, ako obnoviť rast vlasov. Pravdou je, že ak zvolíte nesprávny prístup, zhoršíte už aj tak vratký základ (alebo ho nakopnete k oveľa lepšiemu výkonu).

Šampón na rast vlasov
šampón na rast vlasov

V posledných dvoch desaťročiach sa čoraz častejšie stretávame so šampónmi, ktoré obsahujú kofeín. To má zlepšiť cirkuláciu krvi v pokožke hlavy, vďaka čomu sa do cibuliek dostane viac živín potrebných pre rast vlasov. Tieto šampóny nájdete v drogériách, lekárňach a dokonca aj v špecializovaných kaderníctvach. (Záleží len na tom, koľko peňazí si môžete dovoliť minúť.)

Na druhej strane, tí, ktorí trpia vypadávaním vlasov, môžu vyskúšať špeciálne šampóny, ktoré obsahujú chinín.

vitamíny a bylinky na růst vlasů Vitamíny a bylinky na rast vlasov

Aby vaše vlasy hladko rástli, musíte sa o ne starať aj zvnútra. To znamená, že si musíte dopriať dostatok vitamínov, stopových prvkov a minerálov, a dokonca aj niektoré bylinky.

Kráse vlasov prospieva:

 • Vitamíny skupiny B
 • Vitamín A
 • Vitamín C
 • Vitamín D
 • Vitamín E
 • Železo
 • Zinok

Pokiaľ ide o bylinky, naši predkovia sádzali na prasličku roľnú alebo na žihľavu. Veľkú popularitu si získali aj pivovarské kvasnice, ktoré dodávajú bunkám energiu na normálny rast.

Ale ani vy by ste nemali vyradiť bielkoviny zo svojho jedálnička. Kedykoľvek môžete, zahryznite sa do plátku kvalitného mäsa. Prípadne si doprajte rastlinné bielkoviny zo strukovín.

Prípravky na rast vlasov
doplňky stravy na růst vlasů

Najlepším riešením je užívanie voľnopredajných doplnkov na podporu rastu vlasov. Zvyčajne okrem vyššie uvedených látok obsahujú aj kolagén, MSM, L-metionín a mnoho ďalších zložiek, ktoré by bolo ťažké získať z bežných potravín.

Aby sa však ich účinok prejavil, je potrebné počítať s dlhodobou liečbou, ktorá môže začať mať viditeľný účinok po niekoľkých týždňoch. Preto je dôležité nepodceňovať klasickú výživu a silu správnej starostlivosti. Ak hľadáte partnera, na ktorého sa môžete spoľahnúť, vyskúšajte český výživový doplnok VLASIMO®.

růst vlasů po chem

Správna starostlivosť o vlasy

Pokiaľ ide o správnu starostlivosť o vlasy, všetci robíme chyby (až na niekoľko výnimiek). Jedným z hriechov je česanie ešte mokrých vlasov a ich nechránenie pred teplom, keď ich chceme narovnať, vyfénovať alebo natočiť.

K zmene starostlivosti o vlasy sa pridáva dlhodobé používanie prírodných doplnkov na podporu rastu vlasov, zastavenie nadmerného vypadávania vlasov a zvýšenie celkového objemu. Dobrý doplnok stravy obsahuje bylinky, vitamíny a ďalšie živiny, ktoré sa o to postarajú. V zložení hľadajte najmä vitamíny a bylinky, ktoré sme spomenuli v článku.

Ďalej zvážte, či potrebujete pravidelne používať suchý šampón ( prášok môže upchať vlasové cibuľky.) Ak chcete udržať vlasy na mieste, doprajte im masku špecifickú pre daný typ vlasov, používajte sérum na rast vlasov (v tomto smere je skvelý čistý arganový olej) a zvážte prechod na prírodnejšie farby na vlasy, ktoré sú šetrné k vlasovej pokožke aj k životnému prostrediu.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes