Čo pomáha na rozštiepené končeky vlasov?

Krásne a zdravé vlasy sú tie, ktoré sú lesklé a nemajú rozštiepené končeky. Potom môžu byť tak dlhé, ako chcú. Vždy však bude pôsobiť neusporiadaným a možno aj trochu chaotickým dojmom. Preto vám nižšie ponúkame tipy, ako sa vysporiadať s rozštiepenými končekmi.

Rozštiepené končeky vlasov sú problémom mnohých žien. Len si to uvedomte. Keď sa končeky poškodia, vlasy sa nedajú správne rozčesať a neustále sa zamotávajú. Poškodené konce navyše môžu vypadnúť. Vďaka tomu sú vlasy na koncoch opticky tenšie. A vyzerajú kratšie.

Okrem toho môžu rozštiepené končeky znížiť naše starostlivo budované sebavedomie. Ako teda dať lámavé vlasy do poriadku?

O tom si promluvíme níže.

jak na roztřepené konečky vlasů

Ako vznikajú rozstrapkané konce?

Rozštiepené končeky sa môžu objaviť, keď sú vlasy dlhodobo suché. V dôsledku straty hydratácie sú oveľa náchylnejšie na lámanie, trhanie a ďalšie poškodenie. Suché vlasy so sklonom k štiepeniu končekov sa prejavujú aj pri extrémnom počasí. V lete napríklad vlasy bojujú so suchým vzduchom, priamym slnečným žiarením a vysokými teplotami. (A napríklad so soľou.)

Suché vlasy môžu byť tiež dôsledkom:

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

  • Fénovanie vlasov
  • Kulmovanie a žehlenie
  • Farbenie

Z tohto dôvodu je mimoriadne dôležité, aby ste svojim vlasom dlhodobo poskytovali tú najlepšiu a najšetrnejšiu starostlivosť.

Ako im predchádzať?

V prvom rade by ste sa mali uistiť, že vaše vlasy majú dostatok vlahy. Dodá im to pružnosť a zdravý lesk. Ak neviete, ako na to, skúste si prestať odfarbovať alebo farbiť vlasy. Ak sa ho nemôžete vzdať, kúpte si kvalitnejšie farby na vlasy s jemnejšími prírodnými zložkami.

domácí maska na vlasy roztřepené konečky

Pred každou tepelnou úpravou nezabudnite použiť sprej na ochranu vlasov pred teplom. A nepreháňajte to s tepelným stylingom. V lete môže byť užitočný aj lak na vlasy s UV filtrom. Jednou z jeho výhod je, že chráni farbu pred predčasným vyblednutím.

Čo na rozštiepené končeky?

Lámavé vlasy s rozštiepenými končekmi si zaslúžia zvýšenú pozornosť. V prvom rade by ste si mali kúpiť kvalitný prípravok na starostlivosť o vlasy, ktorý dodá vašim vlasom hydratáciu počas každého umývania. Šampóny a kondicionéry obsahujú aj výživné zložky, ktoré obnovujú a posilňujú štruktúru vlasov. Ale čo ďalej?

Maska na rozštiepené končeky
banánová maska na vlasy

Aspoň raz týždenne by ste si mali na vlasy aplikovať masku. Masky bývajú plné vitamínov a ďalších látok, ktoré prenikajú do hlbších vrstiev každého vlákna. Vďaka nej budú vaše vlasy vyzerať upravenejšie a vydržia oveľa dlhšie.

Na domácu banánovú masku proti rozštiepeným končekom budete potrebovať: 1 banán, 1 lyžicu olivového oleja.

Banán roztlačte vidličkou v miske. A pridajte do nej olivový olej. Znovu ho rozmixujte. Potom túto zmes votrite do dĺžok a končekov vlasov. Na vlasy si nasaďte kúpacie čiapky a masku nechajte pôsobiť 10-15 minút. Potom si umyte vlasy tak, ako ste zvyknutí.

Šampón na rozštiepené končeky

Pozor na šampóny na rozštiepené končeky! Najskôr si dôkladne prečítajte ich zloženie. Ak nejaký šampón z drogérie tvrdí, že dokáže zachrániť aj poškodené končeky, neverte mu. Aj keď to znie pekne.

Viaceré takéto šampóny fungujú na princípe, že vlasy potiahnu silikónom. Takto sa vizuálne zahojí. To neznamená, že pôvodné vlasy sú zdravé. Stále je rozštiepené. Len to nie je vidieť. Preto siahnite po produktoch, ktoré dodajú vlasom vlhkosť a bojujú proti rozštiepeniu končekov. Čo môžete urobiť.

Výživa na vlasy co na roztřepené konečky šampon výživa

Vždy sme hovorili len o tom, ako sa o seba postarať zvonku. Nemali by sme sa však nechať oklamať a myslieť si, že to stačí na krásne a upravené vlasy. Nie. Vnútorná výživa je rovnako dôležitá. Môže stimulovať rast nových vlasov. Ak si teda vlasy ostriháte, je oveľa pravdepodobnejšie, že vám skrátené pramene rýchlo dorastú. Ktoré živiny však uprednostniť?

Zamerajte sa najmä na tieto látky:

  • Zinok
  • Vitamíny skupiny B
  • Vitamín E
  • Vitamín C
  • Vitamín A
  • Vitamín D

Nemali by ste zanedbávať ani kvalitné zdroje bielkovín. Ak nemáte radi mäso alebo ho nejete z etických dôvodov, zaraďte do svojho jedálnička sóju, cícer a iné rastlinné zdroje bielkovín. Z vlasových bylín by mohli byť vhodné žihľava a praslička. Bylinky spolu s vitamínmi a inými živinami nájdete v kvalitných vlasových doplnkoch.

jak si sama ostříhat konečky

Ako si ostrihať končeky?

Nanešťastie neexistuje zastrihávač rozštiepených končekov. Preto sa musíme spoľahnúť na vlastné ruky a nožnice. V ideálnom prípade by ste mali vlasy uprostred rozdeliť do predelu. A vlasy narovnajte (na nízkej teplote) žehličkou na vlasy. Potom vezmite gumičku do vlasov a stiahnite vlasy pod bradou do pevného chvosta. Skontrolujte, ako vysoko sú vlasy zničené, a odstrihnite ich nad touto úrovňou. Pomocou hrebeňa vyčistite zuby. Učesajte si vlasy tak, ako ste zvyknutí. Potom ich konce narovnajte pomocou hrebeňa na rovnakú dĺžku.

Čo z toho vyplýva? Krásne vlasy sa dajú dosiahnuť len správnou starostlivosťou o vlasy a dostatočnou výživou. Ak chcete pre seba urobiť niečo navyše, vyskúšajte dlhodobé užívanie výživového doplnku VLASIMO®, ktorý obsahuje potrebné vitamíny a bylinky.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes