Ako mať dlhé vlasy a urýchliť ich rast? Poznáme riešenie

Pomaly rastúce vlasy sú problémom mnohých žien, ktoré túžia po hustej a bohatej hrive. Hoci kvalita vlasov je primárne daná genetikou, často im škodíme tým, že sa o ne nestaráme tak, ako by ideálne mali. Aké jednoduché kroky v starostlivosti o vlasy môžete vyskúšať už dnes? Ako mať dlhé vlasy?

Vlasy sú v podstate mŕtve tkanivo. (Viete si predstaviť, ako by inak boleli pri každom strihaní?) V ľudskom tele však majú dôležitú funkciu, pretože chránia hlavu pred chladom a pred priamym slnečným žiarením. V spoločnosti sa teda vlasom pripisuje aj estetická funkcia.

Je preto pochopiteľné, že sa ženy snažia udržiavať svoje vlasy vždy v perfektnom stave. Nie vždy sa im to však podarí, pretože rôzne faktory môžu spôsobiť poškodenie a nadmerné vypadávanie vlasov.

Čo môžete urobiť pre zlepšenie situácie? Na to sa pozrieme nižšie.

ako dlho rastú vlasy

Prečo vám vlasy rastú pomaly?

Mnohí ľudia majú pocit, že im vlasy takmer vôbec nerastú. Môžu tiež zistiť, že im vlasy rastú len do určitej dĺžky a ďalej už nechcú. V prvom rade môže vlasy ovplyvniť zlý stav končekov, ktoré majú tendenciu sa pri prílišnom poškodení lámať. (A to vedie k dlhodobému skracovaniu vlasov.) Z tohto dôvodu sa odporúča vlasy pravidelne strihať. Druhý problém môže byť spôsobený prirodzeným životným cyklom vlasov.

Vlasy prechádzajú počas svojho života tromi fázami. Anagén trvá 2 až 8 rokov. Je to stav, keď vlasy aktívne rastú. (Tehotné ženy sú v tejto fáze počas celého tehotenstva, takže si môžu všimnúť, že ich vlasy majú inú kvalitu.) Katagén je fáza, v ktorej vlasy zostávajú 4-6 týždňov. V tomto štádiu nepokračujú v raste, ale ešte nevypadávajú. Telogén je posledná fáza, počas ktorej vlasy vypadávajú. Toto obdobie zvyčajne trvá 2 až 3 mesiace.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Ako dlho trvá rast vlasov?

Priemerná rýchlosť rastu vlasov je približne 1,27 cm za mesiac. Za rok by vám teda malo narásť 15,24 cm nových vlasov.

ako mať dlhé vlasy

3 tipy, ako mať dlhé vlasy

Zlepšite starostlivosť o vlasy

jak na dlouhé vlasy péče o vlasy Prvým krokom je prispôsobenie starostlivosti o vlasy. Ak ich pravidelne bielite, vyfúknete a žehlíte, je veľmi pravdepodobné, že sú poškodené a suché. Ak to musí byť (najmä tepelné ošetrenie), vždy používajte na vlasy špeciálne výrobky, ktoré ich chránia pred vysokými teplotami.

Majte tiež na pamäti, že vlasy by ste si nemali umývať každý deň. Vlasy by ste tým len zbytočne zaťažovali. Pri umývaní vlasov tiež šampónujte len korienky a vlasy v blízkosti hlavy. Dĺžky môžete umyť riedkym šampónom na oplachovanie. Voda by tiež nemala byť príliš horúca. Aspoň raz týždenne používajte aj masku na vlasy.

přírodní šampon na dlouhé vlasy Používajte prírodné šampóny a kondicionéry

Ak môžete, používajte prírodné šampóny a kondicionéry vhodné pre váš typ vlasov. Mnohé z nich obsahujú látky, ktoré majú pozitívny vplyv na rast vlasov. Môžeme menovať kofeín alebo výťažok zo žihľavy. Prírodná vlasová kozmetika si poradí aj s ďalšími problémami, ako sú lupiny a vypadávanie vlasov. Stačí sa pozrieť na šampóny s brezovou vodou a šampóny s lopúchom.

Stavte na prírodné doplnky stravy
vitamíny a bylinky na dlouhé vlasy

Žiadna vonkajšia starostlivosť nebude stačiť, ak zabudnete na vnútornú výživu. (Pretože vaše vlasy potrebujú niečo, z čoho môžu rásť.) Skvelou voľbou sú kvalitné vlasové doplnky, ktoré obsahujú rôzne živiny dôležité pre vlasy. Tie dodajú vašim vlasom všetky dôležité látky.

V ich zložení hľadajte:

  • Zinok
  • Vitamín E
  • Vitamíny skupiny B
  • Pivovarské kvasnice
  • Praslička roľná
  • MSM

A mnoho ďalších látok, ktoré môžu prospieť vašim nechtom a pokožke, ako aj vlasom. Veľkým pomocníkom je v tomto smere český výživový doplnok VLASIMO®, ktorý podporí rast vlasov, zníži ich vypadávanie a pomôže postupne zväčšiť ich objem.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes