Prírodné masky na vlasy: Poznáme 3 najlepšie recepty

Krásne, lesklé a dlhé vlasy si želá veľké percento žien. Máloktorá z nás ich však má vďaka genetike, takže väčšina z nás musí na dosiahnutí tohto cieľa tvrdo pracovať. Keďže vlasy potrebujú okrem dobrej vnútornej výživy aj správnu vonkajšiu starostlivosť, dnes sa pozrieme na najúčinnejšiu masku na vlasy, ktorú si môžete vyrobiť doma.

Aj keď sú vlasy technicky mŕtve tkanivo, naša vnútorná výživa a starostlivosť môžu mať veľký vplyv na ich kvalitu a dĺžku. V prípade, že sa oddávate odfarbovaniu, agresívnemu stylingu vlasov a kúpaniu v chlórovanej vode, nemožno očakávať, že vaše vlasy budú v najlepšej kondícii. V skutočnosti je oveľa pravdepodobnejšie, že sa budú strapkať a lámať na končekoch, budú suché a nebudú rásť tak, ako by ste chceli.

Možno však patríte aj k ženám, ktoré trpia jemnými a riedkymi vlasmi, ktoré deň čo deň ohrozuje aj nadmerná mastnota. Prípadne sú vaše vlasy jemné, ale máte problémy s nadmerným vypadávaním vlasov.

Existuje nejaké východisko z týchto problémov?

domáce prírodné masky na vlasy

Kedy pomôže maska na vlasy?

Maska na vlasy vám môže pomôcť v mnohých rôznych situáciách. Napríklad, keď bojujete so suchými, poškodenými a lámavými končekmi, ktoré potrebujú viac hydratácie. Masku na vlasy môžete vyskúšať aj pri podpore rastu vlasov, pri snahe zvýšiť lesk vlasov, znížiť ich mastnotu a podobne.

Niektoré masky na vlasy sa dokonca aplikujú predovšetkým na pokožku hlavy. (V tomto ohľade sú skvelé ošetrujúce oleje, ako napríklad olivový, kokosový alebo arganový.) Vďaka tomu bude pokožka hlavy hydratovaná a menej problematická.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

3 najlepšie prírodné masky na vlasy

Horčičná maska na vlasy

Horčičná maska na vlasy

Budete potrebovať:

  • 1 lyžica senovky gréckej
  • 1 lyžica horčičného oleja
  • 2 lyžice citrónovej šťavy

Začnite namáčaním sena z pískavice vo vode cez noc. Na druhý deň ho zmiešajte s horčicovým olejom a citrónovou šťavou. Potom túto zmes rozmixujte na pastu jemnej konzistencie.

Potom túto zmes naneste priamo na pokožku hlavy, kde ju nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Nakoniec si vlasy umyte tak, ako ste zvyknutí, a podľa potreby opakujte dvakrát týždenne. Táto maska pomáha odstrániť problémy s lupinami.

Kávová maska na vlasy

Budete potrebovať:

  • ¼ hrnčeka kokosového oleja
  • 1 lyžica kávy

V hrnci na miernom ohni zohrejte kokosový olej a pridajte kávu. Nechajte kávu v kokosovom oleji rozpustiť. Po vychladnutí zmesi ju naneste na vlasy pred ich umytím. Táto maska podporuje rast vlasov.

kávová maska na vlasy
maska na vlasy z vajec

Maska na vlasy z vajec

Budete potrebovať:

  • 2-3 vajcia
  • 3 kvapky citrónovej šťavy

Zmiešajte celé vajce s citrónovou šťavou a potom túto zmes naneste na vlasy. Zakryte ich kúpacou čiapkou a nechajte vajce pôsobiť aspoň 20 minút. Pred umývaním vlasov ich najprv opláchnite studenou vodou, inak sa vajce na vlasoch zrazí. Ak chcete, môžete do tejto masky pridať banán alebo olivový olej.

Čo ďalšie vlasy potrebujú?

Vlasy tiež potrebujú pravidelné dopĺňanie vitamínov, minerálov, bylín a ďalších látok, aby sa im darilo a rástli. Skvelou možnosťou je dlhodobé používanie prírodných doplnkov stravy na vlasy, ktoré môžu ponúknuť aj starostlivosť o pokožku a nechty.

V ich zložení hľadajte prasličku, pivovarské kvasnice, vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín C, kolagén a ďalšie. Ak navyše vymeníte umývací prostriedok za kvalitný prírodný šampón a kondicionér bez sulfátov, ktoré môžu obsahovať aloe vera, kofeín, panthenol, extrakt zo žihľavy, konope, kurkumu a ďalšie, vaše vlasy budú čoskoro vo viditeľne lepšej kondícii.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes