Ako si odfarbiť vlasy tak, aby sa nezničili?

Mnohé ženy túžia po blond vlasoch. Ale majú smolu. Genetika im nadelila tmavohnedé alebo dokonca čierne kučery. A práve tu prichádzajú na rad najrôznejšie odfarbovacie prípravky. Sú síce účinné, ale pravdou je, že vám môžu vlasy pomerne ľahko zničiť. Pozrime sa teda, či nemôžete staviť na nejaké prirodzenejšie metódy a ako si vlasy odfarbiť doma.

V dávnych dobách sa svetlé vlasy považovali za znak mladosti. (Všetci vieme, že farba vlasov časom tmavne.) Okrem toho v niektorých spoločnostiach (vrátane našej) sú svetlé vlasy skôr vzácnosťou.

Našťastie, v dnešnej modernej dobe nemusíme príliš nariekať nad svojou prirodzenou farbou vlasov. Máme k dispozícii nepreberné množstvo vlasových prípravkov, ktoré nám pomôžu zosvetliť našu korunu krásy za jedno popoludnie.

Keďže však klasické zosvetlenie vlasov nie je veľmi šetrné, nižšie sa pozrieme na to, ako ho robiť správne. A pozrieme sa aj na prirodzenejšie alternatívy.

jak si odbarvit vlasy

Ako si správne odfarbiť vlasy?

Pred odfarbovaním vlasov si musíte dôkladne prečítať správny postup. V opačnom prípade si vlasy spálite alebo vám dokonca vypadnú. A to určite nechcete. Ďalej musíte zistiť, v akom stave sú vaše vlasy. Ak sú poškodené, nejaké odfarbovanie pre vás neprichádza do úvahy. (Vaše vlasy by to nemuseli zvládnuť.) Ideálne je, ak vaše vlasy zosvetľuje skúsený kaderník, ktorý tomu rozumie.

Ak sa rozhodnete zosvetliť si vlasy doma, budete potrebovať zosvetľovač, šampón a vodu, časovač na nastavenie času, fialový šampón, ktorý vás zbaví žltých a zelených odleskov, rukavice, plášť, misku a štetec a ďalšie pomôcky, ktoré vám uľahčia prácu.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Pred odfarbením si vlasy rozdeľte na časti, s ktorými budete postupne pracovať. Aby ste dosiahli rovnomerný výsledok, majte pri sebe niekoho, kto vám bude počas celého procesu bielenia pomáhať. Nakoniec si prečítajte pokyny na škatuľke a naneste zosvetľovač na vlasy. Nechajte ho pôsobiť stanovený čas a potom ho zmyte stredne teplou vodou a šampónom. Aby ste predišli nadmernému poškodeniu, čo najskôr na vlasy naneste výživnú masku alebo intenzívnu starostlivosť.

Šetrné a prírodné odfarbovanie vlasov

Väčšina žien pri bielení siaha po peroxide, ktorý má veľmi silné účinky. Vedeli ste však, že bieliť sa dá aj prírodnými spôsobmi?

šetrné a přírodní odbarvení vlasů

Vyskúšajte:

  • 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy zmiešané s 1 polievkovou lyžicou vody
  • 2 šálky harmančekového čaju s ¼ šálky citrónovej šťavy
  • ¼ šálky jablčného octu s ¼ šálky harmančekového čaju a malým množstvom čerstvej citrónovej šťavy
  • ¼ šálky surového medu s ½ šálky destilovanej vody, 1 lyžicou škorice a 1 lyžicou olivového oleja

Pri prírodných odfarbovačoch a farbách na vlasy musíte brať do úvahy, že nezosvetľujú/zmenšujú farbu tak ako klasické prípravky na vlasy, ktoré si kúpite v drogérii alebo kaderníctve. Možno ich tiež budete musieť aplikovať častejšie, aby ste videli viditeľný rozdiel. Napriek tomu sa oplatí vyskúšať niektorú z týchto metód pri najbližšej príležitosti.

Akým metódam sa vyhnúť?

Najväčšie poškodenie vlasov môže spôsobiť peroxid vodíka. Najmä ten, ktorý je veľmi silný. (Vieme, že v dnešnej dobe nie je veľa ľudí ochotných na niečo čakať, tak prečo nesiahnuť rovno po vlasoch s najsilnejším kalibrom?)

Pri práci s peroxidom majte na pamäti, že pri použití slabšieho peroxidu budete farbu vyťahovať dlhšie, ale vaše vlasy pravdepodobne nebudú tak poškodené ako po jednorazovom použití najsilnejšieho peroxidu, ktorý môžete dostať.

péče o odbarvené vlasy

Starostlivosť o odfarbené vlasy

Odfarbené vlasy potrebujú veľa hydratácie. Z tohto dôvodu musíte častejšie myslieť na používanie vlasových masiek a regeneračných kúr. Vhodné sú aj pravidelné vlasové zábaly z olivového, kokosového alebo arganového oleja, ktoré sa po niekoľkých hodinách na hlave umyjú šampónom.

Okrem toho používajte prípravky na vlasy so zabudovaným ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu. Vyhnite sa tiež tepelnému stylingu. V neposlednom rade vyskúšajte výživový doplnok VLASIMO®, ktorý dodá vašim vlasom všetko, čo potrebujú, aby vyzerali zdravo a upravene.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes