Olivový olej na vlasy: Ako a kedy ho používať?

Máte suché vlasy, ktoré doslova volajú po poriadnej dávke hydratácie? Riešenie môže byť jednoduché – niekedy stačí použiť olivový olej. Ako to však urobiť správne, aby sa vám vlasy po jeho použití beznádejne nemastili? A aké sú výhody olivového oleja pre vlasy? Na to všetko si posvietime v dnešnom článku.

Pred niekoľkými desaťročiami bol olivový olej považovaný za luxus, pretože bol drahý a ťažko dostupný. Postupne sa však rozšíril, takže ho možno nájsť v špajzi nejednej domácnosti, kde trpezlivo čaká na svoje využitie.

Nemusíte ho však pridávať len do šalátov a dresingov. Je skvelý aj na kozmetické účely, pretože s ním môžete robiť veľa zaujímavých vecí. Na druhej strane nezabúdajme, že je to stále olej, takže ak ho nechtiac nanesiete príliš veľa, je to nielen plytvanie, ale aj estetická katastrofa. Nikto nechce pobehovať s viditeľne zlepenými prameňmi alebo lesklou tvárou.

Ako by sme teda mali s olivovým olejom zaobchádzať, aby sme z neho mali čo najväčší úžitok?

olivový olej účinky

Najlepšie účinky olivového oleja

Olivový olej pochází z oliv, ze kterých se lisuje. Vzhledem k tomu, že olivy rostou v oblasti Středozemního moře, často se s nimi setkáme v kuchyni Itálie, Řecka a dalších zemí v této oblasti. Také se na těchto místech v hojné míře používá i olivový olej, který tamní ženy používají i pro své zkrášlení. (Například místo krému na ruce.) U olivového oleje se při nákupu můžeme orientovat podle několika parametrů. Například podle toho, zda byl olej rafinován či nikoliv. Za nejcennější se pak považuje extra panenský olivový olej.

Medzi výhody extra panenského olivového oleja patria:

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

  • Obsah zdravých tukov
  • Podpora normálnej nálady
  • Podpora normálneho lipidového profilu

A mnoho ďalších. V malých množstvách (kvôli obsahu kalórií, keďže ide stále o olej) je jeho vnútorné použitie pre človeka prospešné.

Vlasy a pokožka

Keďže olivový olej má veľmi dobré hydratačné vlastnosti, možno ho používať pri starostlivosti o pleť aj na vlasy, ktoré dokáže pekne rozjasniť a zjemniť.

V oblasti starostlivosti o seba vám môže ponúknuť:

Uvádza sa tiež, že jeho aplikácia môže mať dobrý účinok na podporu rastu vlasov. Z technického hľadiska na tom niečo môže byť, pretože ak sa vám nebudú trhať a lámať končeky, vlasy sa vám nebudú samovoľne skracovať (alebo ich nebudete musieť tak často strihať). Ľahšie teda narastú do požadovanej dĺžky.

olivový olej vlasy pleť

Kedy je vhodné ho používať?

Olivový olej by sa mal používať takmer vždy, ale ženy, ktoré trpia suchými, poškodenými a lámavými vlasmi a rozštiepenými končekmi, by mu mali venovať osobitnú pozornosť. Potom je vhodný aj pre ženy, ktoré majú suchú pokožku hlavy, pretože ju dokáže hydratovať a zjemniť. Môžete ho však použiť aj na suchú pokožku na iných miestach tela.

ako kedy používať olivový olej

Ako používať olivový olej na vlasy?

Teraz prichádza veľmi dôležitá téma, ktorou je správne používanie olivového oleja na vlasy v praxi. Ak nedodržíte správny postup, ďalší deň, ktorý nasleduje po vašom domácom skrášlení, môže byť poznačený zlepenými vlasmi, ktoré budú viditeľne potrebovať rýchlu a čo najmenej prácnu údržbu.

Dobrým krokom v tomto smere je maska na vlasy z olivového oleja. Stačí naniesť malé množstvo olivového oleja do dĺžok a končekov, ukryť vlasy pod kúpacie čiapky alebo uterák a potom nechať pôsobiť aspoň pol hodiny. Potom si vlasy dôkladne umyte šampónom a kondicionérom ako zvyčajne.

Na pokožku hlavy je tiež možné naniesť malé množstvo olivového oleja a prstami ho zľahka vmasírovať do pokožky hlavy. Opäť nechajte olej pôsobiť niekoľko minút a potom si umyte vlasy. Pre istotu si však vlasy umyte dvakrát a nezabudnite ich dôkladne napeniť a umyť, pretože zabudnuté zvyšky olivového oleja by vám mohli na druhý deň narobiť vo vlasoch neplechu.

Aby olivový olej pri aplikácii na vlasy nespôsobil viac škody ako úžitku, odmerajte ho na kuchynské lyžice. Nie na šálkach alebo od oka.

V prípade, že chcete do masky pridať ďalšie zložky, môžete siahnuť po týchto ingredienciách:

  • Kokosový olej
  • Avokádo
  • Banán
  • Jogurt
  • Jablčný ocot

Existuje veľa možných variantov, takže ich môžete postupne vyskúšať. Potom zistíte, čo vašim vlasom najviac vyhovuje.

účinky olivového oleja na vlasy a pokožku

Nezabudnite na výživu vlasov

Hoci olivový olej na vlasy a pokožku je vždy vítaný, o niečo dôležitejším bodom je správna vnútorná výživa a každodenná starostlivosť o vlasy, ktorá zahŕňa správny výber šampónu a kondicionéru. Vlasom, pokožke a nechtom môžete dodať poriadnu dávku živín z voľnopredajných výživových doplnkov obsahujúcich žihľavu, pivovarské kvasnice, prasličku, vitamíny skupiny B, selén, zinok, metion a ďalšie.

Šampón a kondicionér by nemali obsahovať sulfáty. V prírodnom šampóne je vhodné hľadať kofeín, aloe vera, extrakt zo žihľavy, levandule alebo mäty v kombinácii s ďalšími zložkami. Okrem kofeínu by v kondicionéri nemala chýbať kurkuma a panthenol.

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/olive-oil-hair-mask – Masky na vlasy z olivového oleja (anglicky)

https://www.insider.com/guides/beauty/olive-oil-for-hair – Olivový olej na vlasy (anglicky)

https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-olive-oil – Výhody olivového oleja (anglicky)

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes