Trápia vás slabé nechty? 5 tipov, ako ich navždy spevniť

Krehké, lámavé a slabé nechty nerobia radosť nikomu z nás. Najmä ženy, pretože im veľmi záleží na upravenom a pestovanom vzhľade, ktorý je tak trochu ich osobnou vizitkou. Skôr než však začnete nosiť umelé nechty, možno vám pomôže poznať niekoľko tipov na domáce posilnenie nechtov. Ako na to?

Hoci nechty majú praktickú funkciu, v súčasnosti prevláda estetická. Zo vzhľadu a stavu nechtov si môžeme urobiť krátky obraz o zdravotnom stave človeka, o tom, aký je čistý a či sa stará o svoj vzhľad.

K najhorším signálom patria obhryzené a špinavé nechty, ale ľudia vás budú odsudzovať aj za slabé, štiepajúce sa a lámavé nechty. O to viac, ak máte zamestnanie, ktoré kladie dôraz na starostlivosť (zamestnanie v banke a podobne).

Keďže jedným z najhorších riešení môže byť nosenie umelých nechtov, ktoré môžu ešte viac poškodiť vzhľad vašich nechtov lepidlom, UV žiarením a inými látkami, pozrime sa na to, ako zlepšiť stav vašich prírodných nechtov pomocou niekoľkých jednoduchých trikov.

slabé nechty příčiny

Príčiny slabých a lámavých nechtov

Ako sa hovorí, poznaj svojho nepriateľa. Takto sa môžete vyhnúť najväčším chybám, ktoré vaše slabé nechty znehodnotia.

Na nechty má negatívny vplyv:

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

  • Nedostatočná vnútorná výživa
  • Vystavenie vlhkosti a vode
  • Používanie nekvalitných lakov na nechty a odlakovačov
  • Nosenie umelých nechtov
  • Vystavenie chemickým látkam

A mnoho ďalších faktorov, z ktorých niektoré nemožno ovplyvniť. V tejto súvislosti hovoríme predovšetkým o vyššom veku a ochorení štítnej žľazy, ktoré môžu mať negatívny vplyv na kvalitu nechtov.

5 tipov, ako spevniť nechty
tipy jak zpevnit nehty

Rukavice

Možno sa vám to zdá banálne, ale vašim nechtom nerobí dobre, keď sú vystavené vlhkosti, chemikáliám a podobne. Z tohto dôvodu sa odporúča začať používať rôzne typy ochranných rukavíc. Pri ručnom umývaní riadu a pri upratovaní používajte gumené čistiace rukavice. Ochranné rukavice používajte aj vtedy, ak si pri práci často umývate ruky (čo môže byť prípad kozmetičiek a žien, ktoré upratujú). V neposlednom rade nezanedbávajte potrebu nosenia rukavíc počas zimných mesiacov.

Krémy na ruky

Ďalším krokom na nápravu situácie je používanie kvalitných krémov na ruky, ktoré obsahujú rôzne ošetrujúce látky. Ideálne sú tie, ktoré majú vo svojom zložení vitamín E a mandľový olej. Skvelé je však aj bambucké maslo, aloe vera a podobne. Krém na ruky majte vždy poruke v kabelke, na stole a na ďalších miestach, kde by ste ho mohli počas dňa potrebovať.

slabé nehty zpevnění

Posilňujúce laky na nechty

Ak vaše nechty nie sú v najlepšom stave, a preto by na nich klasický farebný lak nevyzeral dobre, nezúfajte. Na pultoch sú k dispozícii špeciálne bezfarebné laky na nechty, ktoré môžu zvýrazniť štruktúru vašich nechtov. Keďže nechty bývajú po ich použití tvrdšie a lesklejšie, v okamihu budú vyzerať oveľa zdravšie.

Správne strihanie

Snahou nosiť dlhé nechty sa nikam nedostanete. Prečo? Pretože krehké, slabé a lámavé nechty sa v niektorej fáze rastu zlomia alebo polámu a je to len veľký žiaľ. Z tohto dôvodu odporúčame nosiť kratšie nechty, pretože aj vďaka tomu budú vyzerať upravenejšie.

Výživa nechtov
výživa na slabé nehty

Nakoniec si necháme najdôležitejší bod, ktorým je správna vnútorná výživa, ktorá poskytne vašim nechtom optimálny základ pre ich rast. Prírodné výživové doplnky na podporu rastu nechtov sú v tomto smere skvelé, pretože obsahujú aj látky, ktoré sú dôležité pre normálny stav pokožky a vlasov.

V ich zložení hľadajte látky ako praslička rolná, žihľava dvojdomá, komplex vitamínov B, zinok, MSM a mnohé ďalšie. V prípade, že neviete, ktorý doplnok stravy si vybrať, vyskúšajte výživový doplnok VLASIMO® českej výroby, ktorý je vhodný aj na dlhodobé užívanie.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes