Vitamíny na nechty: Kedy pomôžu a s čím ich kombinovať?

Krásne a silné nechty sú znakom toho, ako sa o seba staráme a ako sme zdraví. Z tohto dôvodu im pri vytváraní prvého dojmu podvedome venujeme zvýšenú pozornosť. Nie všetky ženy však majú to šťastie, že ich príroda obdarila krásnymi a silnými nechtami, ktoré stačí pravidelne zastrihávať. Aké živiny a výživné látky vám ich môžu pomôcť posilniť?

Či si to chcete priznať alebo nie, pravdou je, že tí, ktorí nemajú upravené nechty, si o nich vytvárajú nekonečný rad predsudkov. V niektorých profesiách máme dokonca tendenciu posudzovať ľudí s neupravenými nechtami oveľa prísnejšie. Mohli by sme menovať pracovníkov bankových prepážok, kozmetičky a podobne.

Stav nechtov ovplyvňuje niekoľko faktorov. Okrem toho, že môžu byť pomerne jasným indikátorom rôznych (skrytých) ochorení, ovplyvňuje ich aj okolité prostredie, vlhkosť a v neposlednom rade aj pestrosť našej stravy.

Keďže vaša strava dokáže podporiť stav vašich nechtov zvnútra, pozrite sa, ktoré živiny by vám rozhodne nemali chýbať.

najlepšie vitamíny na nechty vôbec pomôcť

Kedy pomôžu vitamíny na nechty?

Vitamíny na nechty môže používať prakticky každý. Môžu podporiť ich rast, pevnosť, pružnosť a upravený vzhľad. Môžete ich však používať aj po rôznych poraneniach nechtov, keď musíte čakať, kým poškodená časť časom dorastie. Dlhodobé používanie vitamínov ocenia aj ľudia, ktorí pracujú v náročných podmienkach, kde prichádzajú pravidelne do kontaktu s veľkým množstvom vody, chemikálií (napríklad z čistiacich prostriedkov) a podobne.

Vitamín E

Keď sa zameriame na konkrétne vitamíny, ktoré sa spájajú s krásnymi a upravenými nechtami, väčšinu z nás napadne vitamín E, ktorý sa často pridáva do krémov na ruky a špeciálnych ošetrujúcich olejov.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Určite ho môžete vyskúšať aj vnútorne, pretože vitamín E sa považuje za dôležitý antioxidant, ktorý chráni bunky pred predčasným starnutím. Môže tiež podporiť normálny vzhľad pokožky okolo nechtov, takže môžete byť menej náchylní na vznik bolestivých záderov.

vitamín b biotín na nechty

Vitamín B7 (biotín)

Ďalším kandidátom, ktorého by ste nemali ignorovať, je vitamín B7, často nazývaný biotín alebo vitamín H. Tento vitamín podporuje tvorbu nových buniek a tiež podporuje rast a normálny stav nechtov. Okrem iného má pozitívny vplyv aj na vlasy a pokožku, z tohto dôvodu sa označuje ako „vitamín krásy“.

Vitamín A

Vitamín A je tiež veľmi dôležitý pre normálny stav nechtov a nemal by sa vynechávať v rámci starostlivosti o telo. Môže podporiť normálny vzhľad nechtov. Spolu s ďalšími látkami môže podporovať ich hydratáciu a regeneráciu. Na dosiahnutie najlepších výsledkov ho kombinujte s vitamínom C a vitamínom E.

Vitamín C

Všetci poznáte vitamín C, pretože sa často odporúča na podporu imunitného systému a rozjasnenie pokožky. Môže však podporiť aj normálny vzhľad vašich nechtov, pretože je to antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom. Okrem toho je užívanie vitamínu C pozitívne vnímané aj v súvislosti s tým, že je dôležitý pre normálnu tvorbu kolagénu a pre normálne vstrebávanie železa, čo sú tiež látky, ktoré podporujú normálny stav nechtov, vlasov a pokožky.

aké vitamíny chýbajú v nechtoch

Čo ďalej užívať?

V prípade, že sa rozhodnete pracovať na príjme všetkých uvedených látok, vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na podporu normálneho stavu nechtov, ktoré môžu prospieť aj vašim vlasom a pokožke. Okrem uvedených vitamínov vyhľadajte komplex ďalších látok, ktoré sa navzájom podporujú.

V zložení hľadajte najmä:

  • Prasličku roľnú
  • Pivovarské kvasnice
  • Zinok
  • Kolagén
  • Železo
  • Vitamíny skupiny B

A mnoho ďalších zložiek, ktoré zabezpečia vašim nechtom komplexnú starostlivosť, ktorá je dôležitá pre ich dokonalý vzhľad.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes