Ako urýchliť rast nechtov doma? Poznáme riešenie

Krásne nechty sú snom mnohých žien. Problémom však je, že nie všetky tento cieľ dosiahnu. V tomto prípade nemá zmysel spoliehať sa na genetiku, pretože nechtom často škodíme vlastným zlým prístupom. Čo môže urýchliť rast nechtov? A čím svoje úsilie zaručene pochováte? Na to všetko sa pozrieme nižšie.

Nechty a ich vzhľad sú našou vizitkou. Vždy, keď idete na pracovný pohovor, keď jednáte so zákazníkmi alebo keď idete na rande, vaše ruky hovoria druhej strane, ako dobre sa o seba staráte. A možno aj to, či ste zdraví.

Mnohé ženy si dobre uvedomujú dôležitosť svojich nechtov. Preto sa často uchyľujú k maskovaniu nekvalitných prírodných nechtov umelými. Samozrejme, má to svoje výhody. Umelé nechty bývajú pevnejšie, vydržia dlhšie a skúsená manikérka ich dokáže ozdobiť tak, že všetci zostanú stáť s otvorenými ústami. Samozrejme, z dlhodobého hľadiska sa tento postup veľmi neodporúča, pretože chemikálie používané pri výrobe umelých nechtov a časté spevňovanie nechtov UV svetlom môžu mať na ne devastačný účinok. (Navyše, buďme úprimní, pravidelné chodenie na nechty výrazne znižuje váš rodinný rozpočet.)

Jedinou skutočne dobrou cestou ku krásnym nechtom je zmena prístupu, ktorá pri troche snahy premení vaše nekvalitné nechty na pazúry, ktoré vám bude každý závidieť.

Ako na to?

proč nehty rostou pomalu

Prečo nechty rastú pomaly?

Aj keď si to možno neuvedomujete, na nechty a ich optimálny rast vplýva celý rad faktorov, ktoré by vás pravdepodobne predtým nenapadli.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Medzi hlavných podozrivých patria:

 • Držanie drastických diét
 • Používanie výrobkov obsahujúcich acetón
 • Život bez prestávky v maľovaní
 • Používanie nekvalitných lakov na nechty
 • Nedostatočná hydratácia
 • Manipulácia s chemikáliami bez rukavíc
 • Práca s rukami

Priznajme si, že naozaj drastické diéty na chudnutie nie sú pre telo veľmi dobré. Ak chcete zdravo regulovať hmotnosť, mali by ste vsadiť na cvičenie a vyváženú stravu.

Je zaujímavé, že nechty potrebujú prestávku medzi nosením umelých nechtov a lakovaním. Nechty nemôžu pod lakom voľne dýchať, čo im môže z dlhodobého hľadiska uškodiť. Preto sa snažte robiť pravidelné prestávky od lakovania, určite im to prospeje. Ignorovanie krémov na ruky, ktoré môžu zmäkčiť pokožku rúk a nechtov, používanie akýchkoľvek čistiacich, pracovných alebo záhradných chemikálií bez rukavíc a nosenie dlhých nechtov tam, kde často pracujete s rukami, sú tiež hriechy, ktorých by ste sa nemali dopúšťať. (Poznáte to. Skôr než sa nazdáte, necht sa vám zlomí alebo vylomí niekde, kde ani neviete ako).

Ako rýchlo rastú nechty

Priemerný necht narastie približne o 3,47 mm za mesiac. Ak sa vám necht úplne zlomí, môže trvať až šesť mesiacov, kým dorastie do normálnej dĺžky. Zaujímavé je, že nechty na dominantnej ruke zvyčajne rastú o niečo rýchlejšie.

Rýchlosť rastu nechtov tiež ovplyvňuje:

 • Vek
 • Hladiny hormónov
 • Celkový zdravotný stav

Ak vám bola diagnostikovaná psoriáza, lupus, ochorenie obličiek alebo pečene, je pravdepodobnejšie, že budete musieť nechtom venovať cielenejšiu starostlivosť.

jak rychle rostou nehty podpora

3 tipy, ako podporiť rast nechtov

Poďme sa teraz pozrieť na to, čo môžete v súčasnosti urobiť, aby vám nechty pekne rástli a boli čo najsilnejšie.

Zlepšite starostlivosť o nechty
jak zrychlit růst nehtů péče

Niektoré body sme už spomenuli vyššie, ale ako sa hovorí, opakovanie je matka múdrosti, preto si ich zopakujeme aj v tomto module.

Udržiavanie upravených a čistých nechtov vám určite prospeje. Snažte sa tiež minimalizovať pôsobenie vody, ktorá môže mať tiež negatívny vplyv na kvalitu nechtov. Okrem toho by vaša povinná výbava mala obsahovať kvalitný krém na ruky, ktorý sa nebudete zdráhať používať. Ak vám vadí, že sa vám po použití krému zašpiní klávesnica telefónu alebo počítača, vyberajte si krémy, ktoré sa okamžite vstrebávajú a nezanechávajú pocit mastnoty.

Ak sa rozhodnete pre manikúru, vždy si vyberte salón, ktorý má dobrú povesť z hľadiska hygieny. V opačnom prípade sa vystavujete riziku nežiaducich infekcií nechtov, ktoré im na kráse nepridajú.

Ak si nechty lakujete doma, nezabudnite používať špeciálne ochranné laky, ktoré často zvýšia trvanlivosť a intenzitu zvolenej farby. Dobré sú aj priehľadné posilňovače laku na nechty.

jak na rychlý růst nehtů kousání Prestaňte si hrýzť nechty

Hoci to znie celkom logicky, nie všetky ženy sa týmto pravidlom riadia. Obhrýzanie nechtov býva zvyk, ktorý sa spája so stresom, nervozitou a inými psychickými ťažkosťami. Bojovať s ním nemusí byť jednoduché, pretože si obhrýzanie nemusíte ani uvedomovať. Z tohto dôvodu sa snažte na tento zvyk zamerať a ak cítite, že prichádza, pokúste sa presmerovať svoju pozornosť inde. Alebo aspoň nahraďte tento zvyk niečím iným. (Napríklad stláčaním antistresového balónika.)

Užívajte vitamíny a bylinky na nechty
vitamíny pro růst nehtů bylinky

Pri všetkom ostatnom by ste nemali zabúdať na správnu vnútornú výživu, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri podpore rastu a zdravia nechtov. Nechty potrebujú na svoj rozvoj dostatok bielkovín a ďalších živín, ktoré sú obsiahnuté v kvalitných doplnkoch na podporu nechtov.

V zložení hľadajte:

 • Presličku
 • Pivovarské kvasnice
 • Vitamín B5
 • Vitamín B7
 • Vitamín B9

Vhodné sú však aj iné látky, ktoré majú pozitívny vplyv na rast vlasov a zdravú pokožku.

Viete, ako teraz postupovať? Najlepším riešením je dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na podporu rastu nechtov. Tieto produkty vám ponúknu všetko, čo potrebujete pre krásu vašich nechtov. Ich komplexné zloženie zabezpečí, že vaše nechty, vlasy a pokožka dostanú všetky potrebné živiny.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes