Výživa na nechty – majte nechty ako z katalógu

Nechty, rovnako ako vlasy a pokožka, sú veľmi závislé od výživy, ktorú im poskytujeme. Dokonca až tak, že to, ako sa stravujeme, môže podporiť alebo narušiť ich správnu starostlivosť. V dnešnom článku vám preto povieme, ako mať krásne, katalógové nechty.

Dobre upravené ruky sú základom starostlivosti o vonkajší vzhľad. Nechty bez škvŕn podporia dôveryhodnosť pracovníka na pošte alebo v banke, ako aj pracovníkov v továrni, nemocnici a škole. (Ako sa asi budú starať o vás a vaše zdravie, vzdelanie alebo financie, ak máte polámané a suché alebo dokonca poškodené nechty?)

Problémom je, že mnohí ľudia nemajú predstavu o tom, čo je pre ich nechty dobré a čo im škodí. Umývajú riad bez rukavíc alebo si nechávajú robiť umelé nechty, ktoré majú tendenciu oslabovať prírodné nechty, ktoré sú ukryté pod nimi. A strava! Tá tiež nie je práve vzorná.

Keďže zmena stravy je prvým krokom, ktorý môžete urobiť (dnes), tu je niekoľko rád, na čo sa presne zamerať. Ak ju podporíte jemnejším prístupom, veríme, že čoskoro uvidíte prvé pozitívne výsledky.

správná výživa na nehty

Správna výživa na nechty

Možno sa pýtate, prečo je výživa nechtov taká dôležitá. Preto vám objasníme, z akých látok sa vlastne nechty skladajú. Rovnako ako vlasy, aj nechty sa skladajú z keratinizovaných buniek. Nájdeme v nich keratín. Keratín je stavebná bielkovina, ktorá nie je rozpustná vo vode. Okrem toho, že je pevná, udržiava v tkanivách vlhkosť. Keď funguje normálne, dodáva štruktúram aj ich mäkkosť.

V podstate ide o to, aby telo dostalo dostatok bielkovín a látok, ktoré podporujú tvorbu keratínu. Vitamíny, minerály, stopové prvky a dokonca aj niektoré bylinky môžu napríklad chrániť nechty pred vysychaním alebo lámaním. (Pretože, ruku na srdce. Nechty sú veľmi namáhané, takže si zaslúžia zvýšenú ochranu pred akýmkoľvek poškodením, ktoré by sme im mohli spôsobiť). Niektorí si možno myslia, že na zlepšenie stavu nechtov stačí pravidelná manikúra a pedikúra a používanie olejov a krémov. Faktom však je, že ak nemáte dobrý základ, výsledky samotnej starostlivosti (hoci by bola naozaj ukážková) nebudú skvelé.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Čo by mala obsahovať?

Vitamíny na nechty
vitamíny na nehty

Dostatočný prísun vitamínov je absolútne nevyhnutný. Buď vo forme bežnej stravy (existuje však riziko, že ich budete prijímať nedostatočné množstvo alebo ich nevhodnú kombináciu), alebo z voľnopredajných doplnkov, ktoré nájdete na internete alebo v lekárni. Pri nich je však potrebné pozrieť si recenzie a zloženie. Nie každý doplnok, ktorý vyzerá solídne, ponúka dobré výsledky. V niektorých je veľmi málo komplexné spektrum živín. Vráťme sa však k celkovému zoznamu.

Nechtom urobíte dobre, ak im dáte:

 • Vitamín B7
 • Vitamín B12
 • Vitamín B9
 • Železo
 • Horčík
 • Vitamín C
 • Vitamín E
 • Vitamín A
 • Zinok

Môžete tiež získať dostatok bielkovín (zvyčajne v mäse alebo strukovinách a mliečnych výrobkoch) a omega-3 nenasýtených mastných kyselín.

bylinky na nehty

Bylinky na nechty

Naše predchodkyne, ale aj moderné ženy v rôznych častiach sveta siahajú po určitých bylinkách.

V tomto ohľade sa teší veľkej obľube:

 • Preslička
 • Žihľava dvojdomá
 • Cesnak
 • Nechtík lekársky
 • Orech čierny

Kto chce, môže tieto bylinky užívať vnútorne (ak sú súčasťou kvapiek alebo iných výživových doplnkov v kapsulách) alebo zvonka. Napríklad vo forme masti alebo krému, ktoré sa vtierajú do nechtového lôžka. Cesnak sa potom jednoducho roztlačí alebo nakrája na tenké plátky a nechá sa pôsobiť. (Tento postup sa často odporúča pri rôznych ochoreniach nechtov, ako je napríklad pásový opar).

 

Ako si vybrať správnu výživu na nechty?

Už sme to spomenuli v predchádzajúcom odseku. Nie všetky doplnky na nechty, vlasy a pokožku, ktoré si môžete kúpiť, sú dostatočne kvalitné. Napríklad obsahujú len jednu, dve alebo nanajvýš tri účinné látky. Nie sú teda veľmi komplexné.

Z tohto dôvodu si vždy pozorne prečítajte zloženie alebo etiketu výrobku. V ideálnom prípade by mal obsahovať MSM, vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín C, kolagén, L-metionín, L-cysteín, prasličku roľnú, žihľavu, meď, železo a ďalšie zložky, ktoré dodajú vášmu telu presne to, čo potrebuje, aby sa začala zlepšovať kvalita vašich vlasov, nechtov a pokožky. (Buďme k sebe úplne úprimní. Všetky tieto veci sú pre naše telo tak trochu márnotratné a jeho prežitie od nich nezávisí. Preto sa telesné zmeny zvyčajne prejavia najskôr na nich).

Pivovarské kvasnice sú tiež pokladom, ktorý dodáva bunkám energiu na optimálny rast.

jak vybrat výživu na nehty

Stavte na prírodné doplnky stravy

Moderná medicína je dobrá vec, ale často vyrába veci, ktoré možno nájsť v prírode (alebo vyberá len niektoré z ich účinkov), čo môže spôsobiť obmedzené spektrum pôsobenia alebo záťaž pre životné prostredie (a tým aj pre ľudský organizmus). Preto je vždy rozumnejšie vybrať si doplnky stravy, ktoré rešpektujú prirodzené správanie každej látky a dajú jej priechod.

Takéto doplnky stravy spoznáte podľa toho, že vám okrem vitamínov, stopových prvkov a minerálov ponúkajú aj špecifické bylinky (žihľava, praslička…) a vo svojom zložení nemajú nič, čo by nebolo telu vlastné. Keďže hľadanie vhodného výrobku môže byť tak trochu ako hľadanie ihly, ktorá zablúdila do veľkej kopy sena, odporúčame vám doplnok stravy Vlasimo, ktorý obsahuje všetko, čo potrebujete pre silné a krásne nechty.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes