Lámavé nechty – vieme, čo vám pomôže

Naše ruky a ich povrchová úprava sú našou vizitkou. Preto neznášame, keď sú naše nechty krehké a lámavé. Ich výskyt môže súvisieť nielen s nesprávnou starostlivosťou, ale aj s chorobou alebo nesprávnym životným štýlom. Ak je to aj váš problém, poradíme vám, ako sa ho zbaviť!

Aj keď si na druhých ceníme iné vlastnosti ako ich upravený vzhľad, pravdou je, že všetci sa snažíme urobiť dobrý dojem. Aby sme to zvládli, čistíme si zuby, kúpeme sa, češeme si vlasy a perieme. Náš vonkajší vzhľad však môže klesnúť, ak zanedbáme niekoľko detailov. Nie je to len absencia dezodorantu a parfumu, ale aj škaredý vzhľad našich nechtov. Krehké a lámavé nechty vyzerajú neupravene a často vyvolávajú v ostatných otázky o našej svedomitosti.

Problémom je, že za problémami s nechtami stojí mnoho faktorov, ktoré nie je vždy ľahké ovplyvniť. Z tohto dôvodu je často potrebné vyvinúť dodatočné úsilie. Ani to však vždy nevedie k jednoznačnému úspechu.

O tom všetkom však budeme hovoriť v ďalších častiach textu.

Prečo sa nechty lámu

Prečo sa nechty lámu?

Najprv sa pokúsime vysvetliť, prečo sa nechty lámu. Zatiaľ čo u niektorých je to spôsobené zlým zaobchádzaním (používaním agresívnych lakov a odlakovačov), u iných sú mäkké lámavé nechty spôsobené genetikou.
príčiny lámania nechtov

K možným vinníkom ich zlého stavu patria:

 • Vek
 • Nedostatok železa
 • Nosenie umelých nechtov
 • Ochorenie štítnej žľazy

Čo oslabuje nechty

Či už s vami príroda zle zaobchádzala, alebo ste za stav svojich nechtov zodpovední vy, je dôležité vedieť, čo ich zhoršuje. Len tak sa vyhneme opakovaniu chýb, ktoré viedli k zhoršeniu súčasného problému.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Opakované namáčanie a sušenie nie je dobré pre slabé nechty. Dobrým príkladom je ručné umývanie riadu. Neprospieva im ani pôsobenie čistiacich alebo záhradných chemikálií, nadmerné teplo alebo chlad, dehydratácia a nedostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Nechty sa samozrejme môžu poškodiť aj nehodami (keď vám niečo spadne na necht alebo strčíte prst do dverí) alebo plesňami, ktorým sa darí vo vlhkom a nevetranom prostredí.

Čo oslabuje nechty

Čo pomáha na lámavé nechty

Ako už bolo povedané, náprava spôsobených škôd nemusí byť jednoduchá. Vo väčšine prípadov si tento proces bude vyžadovať zvýšené úsilie a boj na viacerých frontoch. Okrem toho výsledky neuvidíte hneď, pretože ako viete, optimálny rast nechtov trvá určitý čas. Kto sa však vyzbrojí trpezlivosťou, môže sa tešiť na uspokojivú úrodu svojej práce.

Vyvážená strava vyvážená strava a nechty

Prvá vec, ktorú môžete urobiť pre seba, je skontrolovať svoj denný jedálniček. Aby ste si to uľahčili, skúste si počas jedného týždňa zapisovať všetko, čo vypijete alebo zjete. Potom si sadnite a zvážte, čo by sa dalo zlepšiť. Namiesto rýchleho občerstvenia si skúste pripraviť zdravšiu alternatívu rýchleho občerstvenia doma. (Šošovicový burger so zeleninou v celozrnnej žemli so zelerovými lupienkami a jogurtovým dipom je skvelý!)

Doprajte si tiež dostatok kvalitného mäsa, ktoré obsahuje bielkoviny, ovocie a farebnú zeleninu.

 

vitamíny na nechty Vitamíny a minerály

Hlavným dôvodom, ktorý by mal viesť k zmene stravy, je, že bude obsahovať viac vitamínov, minerálov a stopových prvkov. V tejto súvislosti treba spomenúť najmä vitamíny skupiny B (najmä vitamín B5 a vitamín B7), zinok, meď, vitamín E, vitamín C, železo, horčík… a celý rad ďalších látok, ktorým často nevenujeme takú pozornosť, ako by sme mali.

 

Pitný režim
pitný režim a nechty

Pre nechty platí to isté, čo pre vlasy a pokožku. To znamená, že hydratácia je nevyhnutná. Suchá pokožka má tendenciu hrubnúť a šupinatieť sa. Na druhej strane sa suché vlasy pri ťahaní okamžite lámu. Preto je hlúpe myslieť si, že klince budú iné. Suché nechty sa lámu, pretože strácajú svoju pružnosť.

 

bylinky na nechty Bylinky

S rastúcou popularitou zelenej lekárne sa mnohí ľudia pýtajú, či je možné podporiť normálny stav nechtov pomocou byliniek. A odpoveď je áno!

Na nechty má vplyv:

 • Praslička roľná
 • Pivovarské kvasnice
 • Žihľava dvojdomá

Vďaka týmto látkam majú nechty optimálnu výživu a dostatok energie na rast. Bylinky je najlepšie používať v kombinácii s vyššie uvedenými vitamínmi a minerálmi.

Správna starostlivosť o nechty na prvom mieste

To však stále nie je všetko, čo môžete pre seba a svoje nechty urobiť. Kľúčová je aj správna starostlivosť o nechty.

Vašim nechtom prospeje:

 • Správna výživa (prírodné doplnky stravy)
 • Nosenie rukavíc (v zime, ale aj pri umývaní riadu a upratovaní)
 • Skracovanie nechtov do správneho tvaru
 • Nosenie ponožiek a obuvi, ktoré dobre vetrajú a nepália nohy
 • Dôkladné sušenie nechtov po umývaní alebo kúpaní
 • Používanie podkladových lakov na nechty pred nanesením farby
 • Používanie posilňujúcich lakov a olejov na nechty
 • Používanie krémov na ruky a nohy
 • Pedikúra a manikúra (ale len v certifikovaných salónoch)

Ako teda postupovať?

Keďže zlepšenie kvality nechtov ide zvyčajne ruka v ruke so zlepšením pleti a vlasov, vyskúšajte VLASIMO®, viaczložkový výživový doplnok, ktorý im dodáva to najdôležitejšie – výživu. Keďže obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a bylinné výťažky, počas dlhodobého používania dodáte svojmu telu presne to, čo potrebuje pre reprezentatívny vzhľad. Nezabúdajte tiež na to, že by ste mali zlepšiť starostlivosť o svoj zovňajšok. Ak sa chcete inšpirovať, vezmite si k srdcu tipy z tohto článku. Vďaka tejto kombinácii sa čoskoro dostavia prvé výsledky.

 

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes