4 tipy na krásne a zdravé nechty na rukách a nohách

Krásne a zdravé nechty sú našou vizitkou. Okrem toho, že o nás niečo vypovedajú pri pracovnom pohovore, ostatní sa na ne pozerajú aj počas romantických schôdzok a iných spoločenských stretnutí. Keďže nechty negatívne ovplyvňuje široká škála našich každodenných (zlých) návykov, nižšie sa pozrieme na to, ako túto situáciu napraviť.

Možno si dávate pozor, aby sa vám na nechty nedostala sto rokov stará hlina alebo špina z laku, ale možno bojujete s tým, že sa vám prírodné nechty neustále štiepia a lámu. Môžu sa na nich však objaviť aj podozrivé ryhy a iné problémy, kvôli ktorým sa ich hanbíte ukazovať na verejnosti. (A teraz hovoríme o nechtoch na nohách, ktoré zvyknú trpieť napríklad plesňami.)

Keďže niekedy si situácia vyžaduje špeciálnu obuv a veľmi upravený vzhľad, môže to byť pre mnohé ženy neprekonateľný problém, ktorý negatívne ovplyvňuje ich vlastné sebavedomie.

Preto sa na chvíľu zahráme na vílu kmotru a povieme vám, ktoré kroky by mohli udržať vaše nechty pekné a zdravé.

co oslabuje a ničí nehty

Čo oslabuje a ničí nechty?

Niekedy si ani neuvedomujeme, ako veľmi počas dňa dávame svojim nechtom zabrať. Napríklad umývanie riadu a upratovanie bez použitia ochranných rukavíc má na ne negatívny vplyv. Ak si lakujete nechty, pravdepodobne máte na poličke nejaký odlakovač. Chvíľu sa naň pozrite a zistite, či neobsahuje acetón, ktorý vašim nechtom tiež neprospieva.
Veľkým hriechom je tiež používať nechty ako pracovný nástroj, pretože sú náchylnejšie na lámanie a štiepenie. Napriek súčasnej móde tiež nie je žiaduce manipulovať s nechtovými lôžkami. Nevhodné je aj obhrýzanie nechtov a nosenie príliš dlhých nechtov (vrátane umelých). Je toho však oveľa viac (napríklad sa odporúča lakovať si nechty približne raz týždenne a až potom naniesť novú vrstvu laku na čistý necht, inak môže byť necht veľmi suchý).4 tipy, jak na krásné a zdravé nehty

Pozor na vodu

Chodenie do bazéna, pravidelné umývanie riadu, ale aj vaša profesia (kozmetičky o tom vedia svoje) – to všetko sú situácie, keď sú nechty vystavené vlhkosti, ktorá ich v nadmernom množstve oslabuje a robí náchylnejšími na lámanie. Ak už musíte byť v pravidelnom kontakte s vodou (napríklad pri práci), skúste nosiť gumené rukavice.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

jak na zdravé a krásné nehty

Kvalitná kozmetika

Naozaj nezáleží na tom, čím si lakujete nechty. Vždy sa snažte vybrať odlakovač, ktorý neobsahuje acetón a iné látky, ktoré majú negatívny vplyv na vzhľad a štruktúru nechtov. Ani podozrivo lacným odlakovačom na nechty neznámych značiek sa neoplatí dôverovať, pretože môžu obsahovať škodlivé látky. V neposlednom rade sa uistite, že používate dobrý dezinfekčný prostriedok na ruky, kvalitné mydlo a krém.

STOP umelým nechtom

Hoci je to v posledných rokoch veľmi populárny trend, vo vlastnom záujme sa snažte vyhnúť noseniu umelých nechtov. Hoci vyzerajú elegantne, originálne a nemusíte ich každých pár dní upravovať, ich nosenie má mnoho nevýhod.

Predovšetkým používanie špeciálnych lepidiel a UV lámp poškodzuje nechty a ich bezprostredné okolie. Takisto sa vystavujete zvýšenému riziku infekcie, pretože manikérka/pedikérka nemá vždy sterilné nástroje. V neposlednom rade riskujete, že sa vám necht odlomí a spolu s ním odpadne aj váš prírodný necht. Aj keď posilnenie prírodných nechtov trvá niekoľko týždňov alebo mesiacov, je to určite rozumnejší postup.Výživa na nehty

zdravé nehty výživa

Dôležitou súčasťou zdravia nechtov je vnútorná výživa, ktorá zahŕňa vitamíny a bylinky.

Nechty budú v tomto ohľade prínosom:

  • Preslička
  • Komplex vitamínov skupiny B
  • Vitamín C
  • Kolagén
  • Vitamín E

A mnoho ďalších živín, ktoré nájdete v kvalitných doplnkoch stravy na podporu normálneho vzhľadu nechtov, pokožky a vlasov. Keďže mnohé z nich sú na prírodnej báze a môžete ich užívať dlhodobo, poskytnete svojim nechtom tú najlepšiu možnú starostlivosť.

Ak ich užívanie podporíte aj vyššie uvedenými radami, veríme, že už v blízkej budúcnosti zaznamenáte prvé pozitívne zmeny.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes