Starostlivosť o nechty: 7 základných krokov na doma

Vaše nechty nie sú v takom dobrom stave, aby ste ich mohli ukazovať na verejnosti? Hoci nosenie umelých môže byť riešením tohto problému, existuje niekoľko ďalších tipov a trikov, ktoré udržia vaše prírodné nechty v čo najlepšej kondícii. Ako sa správne starať o svoje nechty? A čo ovplyvňuje ich kvalitu?

Pekné, silné a zdravé nechty o nás veľa prezrádzajú. Ak máme za sebou sto rokov špiny, ak sú obhryzené alebo polámané, zvyčajne to poukazuje na našu neupravenú, neurotickú povahu a na zlý zdravotný stav, ktorý by nám mohol brániť vo výkone povolania.

Nie všetky ženy však majú dostatok voľných peňazí na to, aby chodili do nechtového štúdia každých pár týždňov. Navyše, v niektorých profesiách ani nie je možné mať dlhé nechty extravagantného tvaru, ktoré sú pokryté kamienkami a rôznymi nálepkami.

Ako sa teda uistiť, že sú vaše nechty krásne a nič im nechýba?

čo ovplyvňuje kvalitu nechtov

Čo ovplyvňuje kvalitu nechtov?

Kvalita nechtov sa zvyčajne nezhorší len tak, oveľa častejšie je za problémom nejaký špecifický jav.

Medzi najväčšie hriechy v oblasti starostlivosti o nechty patria:

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

  • Zlá vnútorná výživa
  • Používanie nekvalitných lakov a iných kozmetických výrobkov
  • Pôsobenie vody
  • Používanie nevyčistených nástrojov (čo môže viesť k infekcii)
  • Používanie nechtov ako nástroja

Samozrejme, úlohu môže zohrávať aj váš zdravotný stav. Vaše nechty môžu trpieť plesňami, infekciami, psoriázou atď. Snažte sa preto sledovať svoj celkový zdravotný stav a neignorovať príznaky väčších problémov.

7 tipov, ako sa starať o nechty doma

ako sa starať o nechty doma

Správna výživa nechtov

Nechty potrebujú dostatočný (a predovšetkým pravidelný) prísun živín, aby sa im darilo, posilňovali sa a normálne rástli. Preto zlepšite svoju každodennú stravu a doplňte ju dlhodobým užívaním prírodných doplnkov na nechty, ktorých zloženie môže mať dobrý vplyv aj na kvalitu pokožky a vlasov.

Tradične obsahujú komplex vitamínov, minerálov, bylín a ďalších látok, ktoré chránia bunky pred predčasným starnutím, podporujú ich silu a rast.

Kvalitná kozmetika

Používate acetónový odstraňovač laku? Potom naň veľmi rýchlo zabudnite, pretože vysušuje nechty, ktoré potom môžu byť náchylnejšie na štiepenie a lámanie. Dávajte si pozor aj na laky na nechty, ktoré obsahujú formaldehyd, ktorý je pre človeka nebezpečný.

Krém na ruky

Ak máte neustále problémy so suchou pokožkou rúk a suchými nechtami, prvú pomoc vám môžu poskytnúť kvalitné krémy na ruky, ktoré vmasírujete do nechtov a nechtových lôžok. Krémy zvyčajne obsahujú glycerín, mandľový olej a ďalšie ošetrujúce zložky (napríklad bambucké maslo), ktoré dokážu zvlhčiť tkanivá. To môže zabrániť neustálemu štiepeniu, lámaniu a vysušovaniu. Vyžaduje si to však pravidelnosť.

Olej na nechty

Ďalším bodom, ktorý môže prispieť k lepšiemu vzhľadu vašich nechtov, je špeciálny olej na nechty s vitamínom E, ktorý ich dokáže vyživiť a posilniť. Zvyčajne funguje tak, že ho nanesiete na nechty a nechtové lôžka, zľahka vmasírujete a potom prebytok zotriete obrúskom alebo tkanivom.

domáca starostlivosť o nechty

Správny rez

Žiaduce je aj správne strihanie nechtov. Krehké a slabé nechty by mali byť čo najkratšie, pretože potom je menšie riziko, že sa roztrasený okraj niekde zachytí a odlomí časť nechtu. (Čo ich poškodí ešte viac.) Samozrejmosťou by malo byť aj pravidelné čistenie nechtov.

Urobte si prestávku

Pravidelné nosenie umelých nechtov alebo ich lakovanie môže veľmi zaťažovať vaše prírodné nechty. Z tohto dôvodu sa odporúča dať si aspoň z času na čas prestávku a dať svojim nechtom šancu existovať bez potreby ďalších úprav.

Ochrana proti vlhkosti

Máte prácu, ktorá si vyžaduje neustále umývanie rúk alebo kontakt s vodou? (Čistenie, kozmetika…) Ak áno, zaobstarajte si dostatočnú zásobu ochranných rukavíc, aby ste obmedzili vplyv vody na nechty. Uvidíte, že vám vaše nechty poďakujú za tento krok, pretože nebudú také mäkké.

ako začať so starostlivosťou o nechty

Ako začať?

Začnite tým, že sa zameriate na dostatok živín a ďalších ošetrujúcich látok, ktoré sú súčasťou kvalitných prírodných doplnkov na podporu upraveného vzhľadu nechtov. Vo väčšine prípadov je to ich komplex, ktorý zabezpečí, že vaše nechty spolu s pokožkou a vlasmi budú mať presne to, čo potrebujú.

Medzi najlepšie látky na nechty patria pivovarské kvasnice, ktoré sú bohaté na živiny. Okrem toho hľadajte žihľavu, prasličku, vitamíny skupiny B, vitamín E, zinok, kolagén a mnohé ďalšie.

Ak doplníte používanie vitamínov a byliniek na nechty o vyššie uvedené tipy, čoskoro môžete očakávať prvé pozitívne zmeny k lepšiemu.

Zdroje informácií

https://www.everydayhealth.com/skin-beauty/fingernail-health-nutrition-dry-brittle-nails/ – Zdravé nechty (anglicky)

https://www.goodhousekeeping.com/beauty/nails/a34645/healthy-nail-care-tips/ – 15 tipov pre krásne nechty (anglicky)

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954 – Zdravé nechty: Čo robiť a nerobiť (anglicky)

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes