Ako na prírodné zosvetlenie vlasov? 3 najlepšie spôsoby

Len málo žien má prirodzene svetlé vlasy, preto sa mnohé z nás uchyľujú k zosvetľovaniu vlasov peroxidom. Keďže vaše kadere ho nemusia vydržať, pozrime sa na niekoľko tipov, či je možné prírodné zosvetlenie vlasov. Ako bonus vám tiež poskytneme niekoľko tipov, ako udržať vlasy v čo najlepšej kondícii aj pri zosvetľovaní.

Svetlé vlasy sú symbolom mladosti a plodnosti. Navyše prirodzená blond hriva je pomerne vzácna, takže je pochopiteľné, že mnohí z nás ju dosahujú pravidelným zosvetľovaním vlasov, ktoré sa už niekoľko storočí (snáď s výnimkou obdobia baroka, keď boli v móde tmavé vlasy) považujú za symbol príťažlivosti a krásy.

Ale povedzme si pravdu. Možno máte vo svojom okolí niekoho (a možno máte túto skúsenosť aj vy sami), kto si zosvetlil vlasy, až kým ich peroxid úplne nevysušil a nespálil. A takéto vlasy, hoci sú svetlé, určite netvoria tú korunu krásy, ktorú sa všetci snažíme dosiahnuť.

Ale existuje nejaký iný spôsob?

jak zesvětlit vlasy doma

Prirodzený spôsob vs. chémia

Vlasy si môžete zosvetliť aj prirodzene. Skôr ako začnete experimentovať, je dôležité poznať špecifiká.

V prvom rade, prirodzený spôsob vám neponúkne dokonalé zosvetlenie hneď po prvej aplikácii. Keďže nejde o metódy, ktoré by svojou silou mohli konkurovať peroxidu, je dôležité ich niekoľkokrát zopakovať. Okrem toho niektoré metódy nemusia viesť k dokonalej blond, ale môžu dosiahnuť svetlejšie odtiene hnedej alebo rôzne odtiene červenej. V neposlednom rade pre niektoré typy vlasov nemusí byť zosvetlenie týmito metódami vôbec účinné.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

Ak to však nepovažujete za prekážku, určite sa oplatí niektoré z týchto metód vyskúšať (aspoň pre zábavu). (Peroxid je istá vec, ale poškodzuje a zaťažuje vlasy, takže ani to nie je vždy výhra).

Ako si prírodne zosvetliť vlasy?

Zosvetlenie vlasov harmančekom
zesvětlení vlasů heřmánkem

Niektoré svetlovlasé ženy si vlasy zosvetľujú pomocou harmančeka (metóda známa už v staroveku.) Keďže tento tip vyžaduje minimum ingrediencií, môže ho vyskúšať prakticky každý.

Budete potrebovať: 2 šálky harmančekového čaju (z 5 vrecúšok), ¼ šálky citrónovej šťavy

Túto zmes dajte do fľaše s rozprašovačom a naneste ju po celej dĺžke vlasov. Potom choďte na slnko a počkajte, kým vlasy úplne vyschnú. Nakoniec vlasy opláchnite kondicionérom a vodou.

zesvětlení vlasů citronemZosvetlenie vlasov citrónom

Užitočné môže byť aj zosvetlenie vlasov citrónom. Opäť platí, že všetko zvládnete s minimom spotrebného materiálu, takže to nie je drahé.

Budete potrebovať: 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy, 1 šálku vody

Postupujte ako v predchádzajúcom prípade. Dajte zmes do fľaše s rozprašovačom, navlhčite si vlasy tekutinou, počkajte na slnku a nakoniec si vlasy umyte kondicionérom a vodou.

Zosvetlenie vlasov jablčným octom
zesvětlení vlasů jablečným octem

Zosvetlenie vlasov jablčným octom kombinuje niekoľko zložiek, ale opäť ide o veľmi dostupnú metódu.

Budete potřebovat: ¼ hrnku heřmánkového čaje, ¼ hrnku jablečného octa, trochu citronové šťávy

Postup je rovnaký ako pri predchádzajúcich dvoch možnostiach.

Ako sa starať o vlasy?

Či už si vlasy zosvetlíte peroxidom alebo prirodzeným spôsobom, musíte im venovať náležitú starostlivosť. V opačnom prípade nemôžete očakávať žiadne skvelé výsledky. Keďže vlasy sú výrazne ovplyvnené množstvom živín v tele, skúste dlhodobo užívať prírodné doplnky, ktoré podporia krásu vašich vlasov.

V ich zložení hľadajte komplex týchto zložiek:
jak pečovat o zesvětlené vlasy

  • Žihľava
  • Praslička roľná
  • Zinok
  • MSM
  • Vitamíny skupiny B
  • Vitamín E
  • Pivovarské kvasnice
  • L-metionín

a mnoho ďalších látok. Ak tieto doplnky podporíte používaním kvalitných šampónov a kondicionérov s prírodnými zložkami, čoskoro by ste mali zaznamenať prvé pozitívne zmeny.

Špecializovaná kozmetika pre úspešný rast vlasov

Výrobky VLASIMO® boli vyvíjané s jasným cieľom - podporiť rast vlasov, zmierniť vypadávanie a výrazne oživiť vlasové folikuly na tvorbu nových vlasov.

NAŠTARTOVAŤ VLASY

UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes
UNIKÁTNA ZĽAVA 10 %
Špecializovaná kozmetika a kúra na podporu rastu vlasov a redukciu vypadávania.
RASTIEME10
iba dnes